Adam Nawałka wróci do Ekstraklasy? Wielki powrót na ławkę trenerską

Maciej Walasek
27.06.2019 09:42
Adam Nawałka
fot. PAP

Adam Nawałka może wrócić na ławkę trenerską w Ekstraklasie. Według portalu 2x45.info były selekcjoner reprezentacji ma zostać szkoleniowcem Górnika Zabrze, w którym Marcin Brosz nie zamierza przedłużać kontraktu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Adam Nawałka może wrócić do Ekstraklasy szybciej niż mogłoby się wydawać. Były trener Lecha Poznań miałby poprowadzić Górnika Zabrze. W tej chwili szkoleniowcem zespołu ze Śląska jest Marcin Brosz, ale 30 czerwca kończy się jego kontrakt.

Jak informuje portal 2x45.info, 46-latek nie zamierza przedłużać umowy, ponieważ nie może porozumieć się z zarządem. Zdaniem serwisu, Brosz chciałby dokonać kilku wzmocnień przed nowym sezonem, ale klub nie może mu tego zagwarantować. W związku z tym, trener miał zagrozić, że w przeciwnym razie nie przedłuży wygasającego kontraktu.

Adam Nawałka kandydatem na trenera Dynama Kijów

Górnik Zabrze: Brosz grozi nieprzedłużeniem umowy

Mówi się, że kilka dni temu w urzędzie miasta w Zabrzu doszło do spotkania, w którym wzięli udział: prezydent miasta, Małgorzata Mańka-Szulik prezes Górnika, Bartosz Sarnowski, a także sam Marcin Brosz. Niemniej jednak rozmowa miała nie uspokoić trenera zespołu, który opuścił urząd „wyraźnie wzburzony”.

Sprawa jest poważna, ponieważ z ekipy zabrzan odeszli już Szymon Żurkowski czy Dani Suarez. Bardzo możliwe, że po mistrzostwach Europy U-21 z Górnika odejdzie również Paweł Bochniewicz. Chociaż na testach zespołu są Juan Bauz, Dawid Kudła i Alasan Manneh, Bartosz Brosz ma większe wymagania i żąda większych nazwisk, które wzmocnią zespół.

Ekstraklasa: Adam Nawałka nowym trenerem Górnika Zabrze?

Jeżeli Brosz ostatecznie nie przedłuży umowy, władze Górnika będą musiały szukać następcy. Sam prezydent miasta miała wskazać Adama Nawałkę, Przypomnijmy, że były szkoleniowiec reprezentacji Polski był trenerem w tym klubie w latach 2010-2013.

RadioZET.pl/2x45.info/MW