Adam Nawałka: rozpoczęliśmy nowy etap przygotowań

Maciej Walasek
05.11.2017 14:50
Adam Nawałka
fot. PAP

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Adam Nawałka powiedział, że zgrupowanie przed towarzyskimi meczami z Urugwajem (10.11 w Warszawie) i Meksykiem (13.10 w Gdańsku) rozpoczyna etap przygotowań przed mistrzostwami świata 2018 w Rosji.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Chcemy wypróbować inne ustawienie i poszerzyć możliwości taktyczne, aby wykorzystać potencjał wszystkich piłkarzy. Jesteśmy zadowoleni z postawy we wszystkim meczach minionych eliminacji. Jednak w niektórych fazach gry popełnialiśmy błędy. Przygotowaliśmy analizę ustawienia z trójką obrońców. Zobaczymy czy wypróbujemy ten system w najbliższych spotkaniach. Nie jest to nowy system, bo już na treningach tego próbowaliśmy. Ten system ma zarówno dobre, jak i słabsze strony. To doskonała okazja, aby to przećwiczyć – powiedział Nawałka na niedzielnej konferencji prasowej.

To pierwsze zgrupowanie po wywalczeniu przez biało-czerwonych awansu do przyszłorocznych mistrzostw świata.

- Jesteśmy po chwilach radości, jakie dostarczyły nam ostatnie dwa zwycięstwa. Osiągnęliśmy cel, jakim był awans, w dobrym stylu. Rozpoczęliśmy nowy etap przygotowań. Pracujemy na uszczegółowieniem ramowego planu przygotowań, choć mamy gotowy plan na najbliższe zgrupowanie – dodał selekcjoner.

Zobacz także

W poniedziałek piłkarze mają stawić się w warszawskim hotelu do godz. 19.30. We wtorek biało-czerwoni będą trenowali na stadionie Polonii Warszawa, a we wtorek na obiekcie KS ZWAR. W czwartek przeprowadzą oficjalny trening na PGE Narodowym, gdzie dzień później podejmą reprezentację Urugwaju.

W niedzielę o godz. 11.30 reprezentacja Polski wyleci do Gdańska. Tam odbędzie się oficjalny trening, a w poniedziałek mecz towarzyski z Meksykiem.

RadioZET.pl/PAP/mw