Adam Nawałka obchodzi 60. urodziny. Zobacz najlepsze momenty w jego pracy z kadrą [GALERIA]

Krzysztof Sobczak
23.10.2017 10:00
Adam Nawałka
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Adam Nawałka obchodzi w poniedziałek 60. urodziny. Trenerowi, który jako pierwszy w historii wprowadził naszą drużynę narodową do dwóch wielkich turniejów - Euro 2016 i MŚ 2018 - życzymy zdrowia i dalszych sukcesów. Z okazji jego urodzin przypominamy najlepsze mecze kadry pod jego wodzą.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Urodzony 23 października 1957 roku w Krakowie Nawałka jako niespełna 20-latek debiutował w reprezentacji Polski. Do 1980 roku rozegrał w kadrze 34 mecze, wystąpił m.in. w mistrzostwach świata 1978 w Argentynie, ale świetnie zapowiadającą się karierę przerwały liczne kontuzje.

Zobacz także

W wieku 30 lat - gdy mieszkał i pracował fizycznie w Stanach Zjednoczonych - grał w polonijnym klubie Polish-American Eagles. Mając 40 lat trenował... trzecioligowy wówczas klub z Małopolski Świt Krzeszowice, a jako 50-latek został włączony do sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski u boku Leo Beenhakkera.

Teraz - w wieku 60 lat - przeżywa najlepszy okres w sportowym życiu. Reprezentacja pod jego wodzą praktycznie nie przegrywa - w 41 meczach poległa tylko 5 razy, a 23 razy schodziła z boiska w glorii zwycięzcy. Na Euro 2016 dotarła do ćwierćfinału, a w przyszłym roku ma szansę na dobry wynik w mistrzostwach świata w Rosji.

Zobacz najlepsze mecze reprezentacji Polski pod wodzą Adama Nawałki. Jednocześnie mamy nadzieję, że największe sukcesy jeszcze przed nim i jego piłkarzami.

RadioZET.pl/PAP/KS