Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Adam Nawałka obchodzi 60. urodziny. Zobacz najlepsze momenty w jego pracy z kadrą [GALERIA]

23.10.2017 10:00
sport

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Adam Nawałka obchodzi w poniedziałek 60. urodziny. Trenerowi, który jako pierwszy w historii wprowadził naszą drużynę narodową do dwóch wielkich turniejów - Euro 2016 i MŚ 2018 - życzymy zdrowia i dalszych sukcesów. Z okazji jego urodzin przypominamy najlepsze mecze kadry pod jego wodzą.

Adam Nawałka fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Urodzony 23 października 1957 roku w Krakowie Nawałka jako niespełna 20-latek debiutował w reprezentacji Polski. Do 1980 roku rozegrał w kadrze 34 mecze, wystąpił m.in. w mistrzostwach świata 1978 w Argentynie, ale świetnie zapowiadającą się karierę przerwały liczne kontuzje.

W wieku 30 lat - gdy mieszkał i pracował fizycznie w Stanach Zjednoczonych - grał w polonijnym klubie Polish-American Eagles. Mając 40 lat trenował... trzecioligowy wówczas klub z Małopolski Świt Krzeszowice, a jako 50-latek został włączony do sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski u boku Leo Beenhakkera.

Teraz - w wieku 60 lat - przeżywa najlepszy okres w sportowym życiu. Reprezentacja pod jego wodzą praktycznie nie przegrywa - w 41 meczach poległa tylko 5 razy, a 23 razy schodziła z boiska w glorii zwycięzcy. Na Euro 2016 dotarła do ćwierćfinału, a w przyszłym roku ma szansę na dobry wynik w mistrzostwach świata w Rosji.

Zobacz najlepsze mecze reprezentacji Polski pod wodzą Adama Nawałki. Jednocześnie mamy nadzieję, że największe sukcesy jeszcze przed nim i jego piłkarzami.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń