Zamknij

Adam Nawałka o Borucu: na myśl przychodzi mi jedno słowo

Maciej Walasek
11.11.2017 10:08
Adam Nawałka i Artur Boruc
fot. PAP

Podczas konferencji prasowej po meczu z Urugwajem, Adam Nawałka podziękował Arturowi Borucowi, który zakończył karierę reprezentacyjną. Selekcjoner podkreślił, że 37-latek był ważnym piłkarzem dla kadry. Dodatkowo polski trener zdradził, kiedy zapadnie decyzja w sprawie wyjściowego składu na mecz z Meksykiem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W meczu z Urugwajem po raz ostatni w kadrze narodowej wystąpił Artur Boruc, który opuścił boisko tuż przed przerwą, przy aplauzie widowni i kolegów z drużyny. Wcześniej obronił dwa mocne strzały rywali.

- Artur swoją dyspozycją nawiązał do swoich najlepszych występów. Jedno słowo, które przychodzi na myśl - dziękuję. To była wspaniała kariera reprezentacyjna. A w karierze klubowej na pewno jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Artur zawsze był bardzo ważnym piłkarzem dla naszej reprezentacji. Nawet podczas Euro 2016, gdy pełnił rolę rezerwowego. Cały czas był przygotowany. Potrafił bardzo dobrze wpłynąć na atmosferę w drużynie. Kiedy trzeba było ciężko pracować, to pracował. Kiedy trzeba było rozluźnić atmosferę, też robił to świetnie – zaznaczył Nawałka.

Zobacz także

W najbliższy poniedziałek biało-czerwoni zmierzą się w Gdańsku z Meksykiem. Polski trener poinformował, że decyzja odnośnie składu na to spotkanie zapadnie w niedzielę wieczorem.

- Za wcześnie, aby podejmować już konkretne decyzje. Czekam na raport medyczny, wtedy będę wiedział więcej. Mamy przygotowane warianty ustawienia taktycznego i personalnego. Decyzję podejmiemy w niedzielę, dzień przed meczem – zapowiedział.

RadioZET.pl/PAP/mw