Adam Nawałka skomentował informacje na temat zakończenia kariery reprezentacyjnej Glika

Maciej Walasek
18.03.2018 14:30
Adam Nawałka
fot. PAP

Adam Nawałka podczas konferencji prasowej poruszył temat Kamila Glika i zakończenia przez niego kariery reprezentacyjnej. Selekcjoner reprezentacji Polski rozmawiał z piłkarzem, ale ten nie wspomniał o rezygnacji z gry w kadrze.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Reprezentacja Polski w piłce nożnej rozpoczęła pierwszy etap przygotowań do mistrzostw świata w Rosji. W piątek biało-czerwoni zmierzą się w towarzyskim meczu z Nigerią, a cztery dni później z Koreą Południową.

W niedzielę odbyła się konferencja prasowa z udziałem Adama Nawałki. Selekcjoner zaznaczył, że jest zadowolony z przygotowań, ale poruszył także temat Kamila Glika i jego zakończenia kariery reprezentacyjnej.

- Byłem w Monako na meczu Kamila, długo rozmawialiśmy na temat przygotowań i swojej przyszłości i nic nie wspominał na ten temat. Nie będę komentował faktów medialnych – powiedział Nawałka.

Zobacz także

Trener Polaków zwrócił uwagę, że zgrupowanie będzie krótkie, ale intensywne.

- Rozpoczynamy pierwszy bezpośredni etap przygotowań do mundialu. Krótkie zgrupowanie, bardzo intensywne, z uwagi na dużo aktywności poza boiskowych. Oczywiście zawsze najważniejsze jest doskonalenie taktyki, analiza, pewne działania mające na celu integrację drużyny. – tłumaczył. -  Jestem bardzo zadowolony z przeciwników, z jakimi będziemy grać. Nigeria i Korea Południowa prezentują bardzo podobny styl do naszych przeciwników z mistrzostw świata.

Nawałka wyjaśnił dlaczego nie powołał Adriana Mierzejewskiego.

- Nie otrzymał powołania, mam inną koncepcję. Nie zamykam tematu, ale jeśli chodzi o powołanie na mundial, to te szanse są małe – powiedział krótko.

RadioZET.pl/MW