Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Adam Nawałka skomentował informacje na temat zakończenia kariery reprezentacyjnej Glika

18.03.2018 14:30
sport

Adam Nawałka podczas konferencji prasowej poruszył temat Kamila Glika i zakończenia przez niego kariery reprezentacyjnej. Selekcjoner reprezentacji Polski rozmawiał z piłkarzem, ale ten nie wspomniał o rezygnacji z gry w kadrze.

Adam Nawałka fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Reprezentacja Polski w piłce nożnej rozpoczęła pierwszy etap przygotowań do mistrzostw świata w Rosji. W piątek biało-czerwoni zmierzą się w towarzyskim meczu z Nigerią, a cztery dni później z Koreą Południową.

W niedzielę odbyła się konferencja prasowa z udziałem Adama Nawałki. Selekcjoner zaznaczył, że jest zadowolony z przygotowań, ale poruszył także temat Kamila Glika i jego zakończenia kariery reprezentacyjnej.

- Byłem w Monako na meczu Kamila, długo rozmawialiśmy na temat przygotowań i swojej przyszłości i nic nie wspominał na ten temat. Nie będę komentował faktów medialnych – powiedział Nawałka.

Trener Polaków zwrócił uwagę, że zgrupowanie będzie krótkie, ale intensywne.

- Rozpoczynamy pierwszy bezpośredni etap przygotowań do mundialu. Krótkie zgrupowanie, bardzo intensywne, z uwagi na dużo aktywności poza boiskowych. Oczywiście zawsze najważniejsze jest doskonalenie taktyki, analiza, pewne działania mające na celu integrację drużyny. – tłumaczył. -  Jestem bardzo zadowolony z przeciwników, z jakimi będziemy grać. Nigeria i Korea Południowa prezentują bardzo podobny styl do naszych przeciwników z mistrzostw świata.

Nawałka wyjaśnił dlaczego nie powołał Adriana Mierzejewskiego.

- Nie otrzymał powołania, mam inną koncepcję. Nie zamykam tematu, ale jeśli chodzi o powołanie na mundial, to te szanse są małe – powiedział krótko.

RadioZET.pl/MW

Oceń