Zamknij

Adam Nawałka może poprowadzić klub z ligi chińskiej

Krzysztof Sobczak
02.11.2018 14:51
Adam Nawałka ma oferty z Chin
fot. Bartosz KRUPA/East News

Były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski otrzymał oferty od kilku klubów chińskiej ekstraklasy - informuje dziennik "Sport". Trener prowadzi ponoć zaawansowane rozmowy w sprawie przenosin na Daleki Wschód.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kluczowe decyzje mają zapaść po 11 listopada, kiedy zakończy się sezon Chinese Super League.

Zobacz także

Nawałka odrzuca kolejne propozycje

Na razie nie wiadomo, czy polski trener - jak niegdyś np. Marcello Lippi - zdecyduje się na przenosiny do Chin. Od chwili zakończenia współpracy z reprezentacją z Nawałką kontaktowali się przedstawiciele trzech federacji - Armenii, Iraku i Iranu. Za każdym razem odrzucał propozycję, bo chciał sobie zrobić dłuższą przerwę.

Z byłem selekcjonerem rozmawiali również włodarze Legii Warszawa, a ostatnio łączono go z Zagłębiem Lubin. W tym przypadku także nie doszło do poważnych negocjacji.

"Obecnie jest (...) zdania, że aby zminimalizować ryzyko podjęcia pracy w niewłaściwym miejscu, jest gotów poczekać na kolejną posadę nawet rok" - czytamy w "Sporcie". Być może Chińczykom uda się go przekonać do wcześniejszego powrotu na ławkę trenerską, choć kierunek - z naszego punktu widzenia - może wydawać się do egzotyczny i zaskakujący.

Adam Nawałka w kadrze

Adam Nawałka prowadził reprezentację Polski przez blisko pięć lat. Jako pierwszy selekcjoner w historii rodzimego futbolu awansował z kadrą na dwa wielkie turnieje z rzędu - Euro 2016, gdzie biało-czerwoni dotarli do ćwierćfinału, oraz nieudane MŚ 2018, po których pożegnał się z posadą.
RadioZET.pl/sportdziennik.pl/KS