Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Adam Nawałka kandydatem na trenera Dynama Kijów

23.05.2019 17:04
sport

Adam Nawałka, były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski, znajduje się na liście kandydatów do objęcia funkcji trenera Dynama Kijów - informuje ukraiński portal "Zbirna". 61-latek od marca pozostaje bez pracy.

Adam Nawałka kandydatem na trenera Dynama Kijów fot. PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKA PRESS GRUPA/Polska Press/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Dynamo Kijów, którego piłkarzem jest Tomasz Kędziora, po raz trzeci z rzędu przegrało rywalizację o mistrzostwo Ukrainy z Szachtarem Donieck. Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek drużyna ze stolicy kraju traci 11 punktów do lidera. Z tego względu w klubie zastanawiają się, czy przedłużyć wygasający 30 czerwca kontrakt z trenerem Aleksandrem Chackiewiczem.

Nawałka trenerem Dynama?

Jednym z kandydatów do zastąpienia byłego selekcjonera reprezentacji Białorusi jest Adam Nawałka, którego ostatnia przygoda z Lechem Poznań zakończyła się po czterech miesiącach. W marcu 61-latek stracił posadę i od tego czasu pozostaje bez pracy. Portal "Zbirna" twierdzi, że w najbliższych dniach ma dojść do spotkania Nawałki z przedstawicielami Dynama Kijów.

To nie pierwszy raz, kiedy Nawałka jest łączony z pracą na Wschodzie. Przed startem Ligi Narodów mówiło się, że jeśli Ukrainie powinie się noga w dywizji B tych rozgrywek, to były opiekun polskiej kadry zastąpi w roli selekcjonera Andrija Szewczenkę. Ukraińcy wygrali jednak swoją grupę przed Czechami oraz Słowacją i temat ucichł.

Ewentualny angaż Nawałki w Dynamie Kijów byłby dla niego pierwszą pracą poza granicami kraju. W przeszłości prowadził jedynie polskie kluby, m.in. Wisłę Kraków, Zagłębie Lubin, Górnika Zabrze i Lecha Poznań.

Dynamo Kijów wciąż jest rekordzistą pod względem liczby tytułów mistrza Ukrainy - 15. W przeszłości trzykrotnie docierał do półfinału Ligi Mistrzów.

RadioZET.pl/Zbirna/KS

Oceń