Zamknij

Adam Nawałka kandydatem na trenera Dynama Kijów

Krzysztof Sobczak
23.05.2019 17:04
Adam Nawałka kandydatem na trenera Dynama Kijów
fot. PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKA PRESS GRUPA/Polska Press/East News

Adam Nawałka, były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski, znajduje się na liście kandydatów do objęcia funkcji trenera Dynama Kijów - informuje ukraiński portal "Zbirna". 61-latek od marca pozostaje bez pracy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Dynamo Kijów, którego piłkarzem jest Tomasz Kędziora, po raz trzeci z rzędu przegrało rywalizację o mistrzostwo Ukrainy z Szachtarem Donieck. Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek drużyna ze stolicy kraju traci 11 punktów do lidera. Z tego względu w klubie zastanawiają się, czy przedłużyć wygasający 30 czerwca kontrakt z trenerem Aleksandrem Chackiewiczem.

Nawałka trenerem Dynama?

Jednym z kandydatów do zastąpienia byłego selekcjonera reprezentacji Białorusi jest Adam Nawałka, którego ostatnia przygoda z Lechem Poznań zakończyła się po czterech miesiącach. W marcu 61-latek stracił posadę i od tego czasu pozostaje bez pracy. Portal "Zbirna" twierdzi, że w najbliższych dniach ma dojść do spotkania Nawałki z przedstawicielami Dynama Kijów.

To nie pierwszy raz, kiedy Nawałka jest łączony z pracą na Wschodzie. Przed startem Ligi Narodów mówiło się, że jeśli Ukrainie powinie się noga w dywizji B tych rozgrywek, to były opiekun polskiej kadry zastąpi w roli selekcjonera Andrija Szewczenkę. Ukraińcy wygrali jednak swoją grupę przed Czechami oraz Słowacją i temat ucichł.

Ewentualny angaż Nawałki w Dynamie Kijów byłby dla niego pierwszą pracą poza granicami kraju. W przeszłości prowadził jedynie polskie kluby, m.in. Wisłę Kraków, Zagłębie Lubin, Górnika Zabrze i Lecha Poznań.

Dynamo Kijów wciąż jest rekordzistą pod względem liczby tytułów mistrza Ukrainy - 15. W przeszłości trzykrotnie docierał do półfinału Ligi Mistrzów.

RadioZET.pl/Zbirna/KS