Adam Nawałka: cieszę się, że zagramy z Meksykiem

Maciej Walasek
12.11.2017 18:27
Adam Nawałka
fot. PAP

Adam Nawałka podczas konferencj prasowej odniósł się do sytuacji Michała Pazdana, a także ocenił system gry, którym zagrali jego podpieczni podczas meczu z Urugwajem.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Tuż po rozpoczęciu konferencji, selekcjoner reprezentacji Polski podał, co będzie dla niego istotne podczas meczu z Meksykiem.

- Zawsze gra się o zwycięstwo, niezależnie od celów danego spotkania. Nieważne, czy rywalizacja toczy się o punkty, czy ma charakter towarzyski. Zawsze bronimy barw narodowych i zawodnicy mają pełną świadomość tego. Mogłoby się wydawać, że wynik nie jest najważniejszy, ale my oprócz tego, że będziemy testować różne ustawienia, chcemy także wygrać - powiedział 60-latek.

Zobacz także

Następnie trener biało-czerwonych wypowiedział się na temat rywala, z którym w poniedziałek kadra zmierzy się na stadionie w Gdańsku.

- Spontaniczność - to jest według mnie główna cecha, którą widać u zespołów z Amerki Łacińskiej. Świadomość taktyczna także jest na wysokim poziomie. Ich Wyszkolenie techniczne jest więcej niż dobre. Meksyk to groźny zespół i jestem zadowolony, że będę mógł sprawdzić swoją drużynę w takim meczu - mówił.

Nawałka podkreślił, że sztab robił wszystko, aby Michał Pazdan był w stanie wystąpić w spotkaniu. Jednak uraz, jakiego się nabawił okazał się na tyle poważny, że piłkarz był zmuszony opuścić zgrupowanie.Z kolei, co do ustawienia, w jakim wystąpi reprezentacja Polski, selekcjoner zdradził, że decyzja zapadnie po treningu.

- Po dzisiejszym treningu zapadnie decyzja, w jakim ustawieniu będziemy rozgrywali spotkanie z Meksykiem.

- Po ostatnim meczu byłem zadowolony, jeśli chodzi o realizację naszych założeń taktycznych i poziom naszej gry. Mieliśmy jeden trening taktyczny i jeden poświęcony stałym fragmentom. Zawodnicy musieli wykazać się wielkimi umiejętnościami. Myślę, że system się sprawdził i warto go wykorzystać w przyszłości, ale na razie jeszcze nie wiem, w których meczach - zakończył Nawałka.

RadioZET.pl/Onet/mw