Adam Nawałka postawił Lechowi ultimatum!

Andreas Nicolaides
10.11.2018 12:20
Adam Nawałka
fot. PAP/EPA

Adam Nawałka chce trenować Lecha Poznań, ale stawia warunki. "Kolejorza" czeka teraz trudna decyzja.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jak poinformował sport.pl, Nawałka postawił klubowi dwa warunki. Pierwszy to zgoda na zatrudnienie rozbudowanego sztabu szkoleniowego, drugi - podjęcie decyzji o zatrudnieniu do niedzieli.

Adam Nawałka trenerem Lecha Poznań?

Były selekcjoner reprezentacji Polski nie chce czekać, bo ma na stole inne oferty. Najpoważniejsza nadeszła podobno z Chin, gdzie mógłby otrzymać zdecydowanie wyższe wynagrodzenie. W Lechu ma zarabiać 150 tysięcy złotych miesięcznie. Szacuje się, że na wynagrodzenie dla sztabu szkoleniowego klub musiałby przeznaczyć dodatkowe 100, a może nawet 150 tysięcy.

Kogo Nawałka chce w sztabie szkoleniowym? Chodzi o asystentów: Bogdana Zająca i Jarosława Tkocza, fizjoterapeutę Bartłomieja Spałka i Remigiusza Rzepkę, trenera od przygotowania fizycznego. Nawałka ponoć chętnie widziałby tez w klubie Tomasza Iwana, ale jeśli Lech nie zgodzi się na jego zatrudnienie, nie będzie naciskać.

Lech Poznań po 14 kolejkach Ekstraklasy zajmował 7. miejsce w tabeli ze stratą 8 punktów do liderującej Lechii Gdańsk. W piątek rozpoczęła się 15 seria spotkań. W niej "Kolejorz" zmierzy się z Jagiellonią.

RadioZET.pl/Sport.pl/AN