Oficjalnie: Ważny piłkarz odchodzi z Legii Warszawa

Andreas Nicolaides
23.04.2019 12:00
Legia Warszawa
fot. PAP/EPA

Adam Hlousek odchodzi z Legi Warszawa. Czeski obrońca na zasadzie wolnego transferu przeniesie się do Viktorii Pilzno.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Hlousek miał kontrakt z Legią Warszawa do 30 czerwca 2019 roku. To oznaczało, że od stycznia tego roku mógł negocjować z innymi klubami, by latem odejść za darmo. Porozumiał się z Viktorią Pilzno, z którą związał się trzyletnią umową.

Transfery. Hlousek odchodzi z Legii

Tym samym potwierdziły się słowa Aleksandara Vukovicia, trenera Legii: - Adam Hlousek gra prawdopodobnie ostatnie mecze w Legii. To wzór profesjonalizmu i człowiek, na którego można było liczyć od początku. Wiem, że będzie tak do samego końca. Są duże szanse, że pojawi się jutro na boisku. To przykład tego, jak piłkarz powinien podchodzić do swojego zawodu. Gdybyśmy mieli samych Hlousków, nigdy nie mielibyśmy problemów - mówił przed nadchodzącym meczem z Lechem Poznań.

W Legii Warszawa Hlousek grał od 2016 roku. W barwach klubu ze stolicy zdobył trzy mistrzostwa Polski. Dołożył do tego dwa krajowe puchary.

Drużyna prowadzona przez Aleksandara Vukovicia wygrała cztery ostatnie mecze i objęła prowadzenie w tabeli Ekstraklasy. Nad drugą Lechią Gdańsk ma trzy punkty przewagi. Do końca sezonu pozostało sześć kolejek.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/AN