Adam Buksa nie zatrzymuje się w MLS. Kolejny gol Polaka

21.10.2021 11:09
Adam Buksa

Adam Buksa znów wpisał się na listę strzelców w MLS. Reprezentant Polski strzelił jedną z bramek, a jego New England Revolution pokonało na wyjeźdize DC United 3:2.

Adam Buksa nie zwalnia tempa w MLS. Napastnik w meczu 31. kolejki zdobył swoją 14. bramkę w sezonie ligowym. W ostatnim spotkaniu New England Revolution podejmowało na wyjeździe DC United.

Po pierwszej połowie był bezbramkowy remis, a strzelanie zaczęło się po zmianie stron. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze za sprawą trafienia Nigela Robertha w 51. minucie. Po dziesięciu minutach goście doprowadzili do remisu, a do siatki piłkę skierował Buksa. Polak wykorzystał wrzutkę Thomasa McNamary'ego i głową pokonał bramkarza rywali.

Adam Buksa z 14. golem w tym sezonie MLS

New England poszło za ciosem i za sprawą gola Carlesa Gila prowadzili 2:1. W 79. minucie wynik podwyższył Gustavo Bou, który otrzymał bardzo dobre podanie Buksy, który dodatkowo zanotował asystę. Gospodarzy było stać tylko na drugą bramkę w doliczonym czasie gry w wykonaniu Ramona Abili.

Skauci Leicester City obserwują Buksę

Adam Buksa ma 14 goli na koncie w klasyfikacji strzelców MLS. 25-latek traci trzy trafienia do prowadzącego Ola Kamara z DC United. Z kolei New England Revolution zebrał już 69 punktów w Konfederacji Wschodniej i jest pewne gry w play-offach w rozgrywkach. Na Zachodzie prowadzą piłkarze Seattle Sounders - 58 punktów.