Fantastyczny gol Adama Buksy w MLS. Polak wybrany piłkarzem meczu

18.07.2020 09:50
gol Adama Buksy

Adam Buksa strzelił bramkę dla New England Revolution w meczu przeciwko DC United 1:1 (0:0) w turnieju piłkarskim "MLS Is Back". Dodatkowo Polak został wybrany piłkarzem meczu.

Adam Buksa wpisał się na listę strzelców uderzeniem głową w 51. minucie. Wyrównał w 73. Federico Higuain, który zaledwie cztery minuty wcześniej wszedł na boisko.

Napastnik został zmieniony w doliczonym czasie gry przez Justina Rennicksa. To było drugie trafienie Polaka w rozgrywkach MLS.

Zespół Revolution oddał 18 strzałów (pięć celnych), zaś rywale zaledwie sześć (trzy).

Wyniki spotkań fazy grupowej „MLS Is Back” są wliczane do fazy zasadniczej "regularnego" sezonu ligi MLS. W turnieju w Orlando biorą udział 24 zespoły z 26, które występowały w rundzie zasadniczej MLS. Brakuje Nashville SC i FC Dallas, ponieważ w obu klubach wykryto po kilka przypadków koronawirusa.