Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Piłkarz Ajaxu Amsterdam po ponad roku wybudził się ze śpiączki

21.08.2018 16:56
sport

Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że dla Abdelhaka Nouriego, 21-letniego piłkarza Ajaxu Amsterdam, nie ma żadnej nadziei. Tymczasem z Holandii dotarły wreszcie pozytywne wieści - zawodnik po ponad roku wybudził się ze śpiączki!

Abdelhak Nouri wybudził się ze śpiączki fot. EAST NEWS

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Niestety to w zasadzie jedyne dobre wieści, bo Nouri jest niemal całkowicie sparaliżowany. - Porusza jedynie głową. Czasami wstaje z łóżka, by usiąść na wózku inwalidzkim. Można się z nim komunikować (...) Jest spokojniejszy. Rozpoznaje nas. Uspokajamy go, kiedy słyszy znajomy głos - przekazał brat 21-latka, Abderrahim Nouri. - Jego stan neurologiczny jest dużo lepszy niż kilka miesięcy temu - dodał.

Mężczyzna przekazał również, że jego brat może wykonywać proste polecania, takie jak otwieranie ust czy poruszanie brwiami, ale nie jest w stanie rozmawiać.

Wypadek Abdelhaka Nouriego

Do dramatycznego w skutkach zdarzenia doszło w lipcu 2017 roku podczas spotkania towarzyskiego Ajax Amsterdam - Werder Brema. 21-latek doznał na boisku arytmii serca, po której zapadł w śpiączkę. Doznał trwałego uszkodzenia mózgu. Obecnie przebywa w domu opieki.

RadioZET.plSportowe Fakty/KS

Oceń