Zamknij

Piłkarz Ajaxu Amsterdam po ponad roku wybudził się ze śpiączki

Krzysztof Sobczak
21.08.2018 16:56
Abdelhak Nouri wybudził się ze śpiączki
fot. EAST NEWS

Jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się, że dla Abdelhaka Nouriego, 21-letniego piłkarza Ajaxu Amsterdam, nie ma żadnej nadziei. Tymczasem z Holandii dotarły wreszcie pozytywne wieści - zawodnik po ponad roku wybudził się ze śpiączki!

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Niestety to w zasadzie jedyne dobre wieści, bo Nouri jest niemal całkowicie sparaliżowany. - Porusza jedynie głową. Czasami wstaje z łóżka, by usiąść na wózku inwalidzkim. Można się z nim komunikować (...) Jest spokojniejszy. Rozpoznaje nas. Uspokajamy go, kiedy słyszy znajomy głos - przekazał brat 21-latka, Abderrahim Nouri. - Jego stan neurologiczny jest dużo lepszy niż kilka miesięcy temu - dodał.

Mężczyzna przekazał również, że jego brat może wykonywać proste polecania, takie jak otwieranie ust czy poruszanie brwiami, ale nie jest w stanie rozmawiać.

Wypadek Abdelhaka Nouriego

Do dramatycznego w skutkach zdarzenia doszło w lipcu 2017 roku podczas spotkania towarzyskiego Ajax Amsterdam - Werder Brema. 21-latek doznał na boisku arytmii serca, po której zapadł w śpiączkę. Doznał trwałego uszkodzenia mózgu. Obecnie przebywa w domu opieki.

RadioZET.plSportowe Fakty/KS