LM: Zaniolo bohaterem Romy, rzymianie bliżej ćwierćfinału

12.02.2019 22:54
Roma - Porto

Dwa gole 19-letniego Nicolo Zaniolo zapewniły Romie zwycięstwo 2:1 w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z FC Porto. Rewanż odbędzie się 6 marca w Portugalii.

FC Porto przystępowało do tego spotkania osłabione brakiem najlepszego strzelca Moussy Maregi oraz jego partnerów z linii ataku - Vincenta Aboubakara i Jesusa Corony. Całe ofensywne trio leczy kontuzje i nie mogło przyjechać z drużyną do Rzymu. To odbiło się na skuteczności Portugalczyków, którzy i tak wrócą z Wiecznego Miasta z niezłym rezultatem.

Wszystko co najważniejsze w tym meczu wydarzyło się w ostatnich 20 minutach. Najpierw dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Zaniolo, a wynik ustalił w 79. minucie Adrian Lopez.

W równolegle rozegranym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów PSG pokonało na wyjeździe Manchester United 2:0.

Liga Mistrzów: Program na środę 13.02

W środę odbędą się dwa kolejne mecze tej fazy rozgrywek: Ajax Amsterdam podejmie u siebie broniący tytułu Real Madryt, a Tottenham na Wembley zagra z potężnie osłabioną Borussią Dortmund. W ekipie z Westfalii nie zagrają Łukasz Piszczek oraz dwaj najlepsi strzelcy - Marco Reus i Paco Alcacer.