Nietypowa pamiątka jednej z drużyn. Klub piłkarski sprzedaje DNA byłego piłkarza

Maciej Walasek
24.12.2018 10:15
Nietypowa pamiątka jednej z drużyn. Klub piłkarski sprzedaje DNA byłego piłkarza
fot. AIK Fotboll/Facebook

W ofercie klubowego sklepu AIK Fotboll możemy znaleźć wiele pamiątek związanych z piłkarzami. Jednak zespół postanowił pójść o krok dalej i oprócz tradycyjnych koszulek czy innych rzeczy można w nim kupić DNA Nilsa-Erica Johanssona, który grał w szwedzkiej drużynie przez 11 lat.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku   

Nils-Eric Johansson to prawdziwa legenda AIK Fotboll. Zawodnik grał w szwedzkim klubie nieprzerwanie od 1997 roku, ale w lutym tego roku musiał zakończyć karierę z powodu problemów z sercem. Zespół ze Skandynawii wpadł na niecodzienny pomysł i postanowił stworzyć specjalną pamiątkę.

Zobacz także

Do sprzedaży trafiło pudełko, w którym znajduje się fiolka ze skrystalizowanym DNA byłego kapitana zespołu, opaska kapitańska, a także certyfikat autentyczności. Łącznie przygotowano 371 takich zestawów. Liczba też nie jest przypadkowa, ponieważ symbolizuje liczbę meczów, które w barwach AIK rozegrał Johansson. Jednak na wszelki wypadek usunięto mały fragment DNA piłkarz.

- To nie jestem w 100 proc. ja, lecz w 99 proc. Ten jeden proc. jest dla mnie bardzo ważny, ponieważ mnie chroni. Przykładowo, nie mógłbyś umieścić mojego DNA na miejscu zbrodni, ponieważ nie pasowałoby idealnie i nie mógłbyś powiedzieć, że to ja coś zrobiłem – wyjaśnił były zawodnik m.in. Bayernu Monachium i Leicester City.

 

Qx-ktkpTURBXy81MmI1M2FjYTJlMzk1OWYyZDcyYTYyYzQ2YmZlYWMzNS5wbmeSlQLNAxQAwsOVAgDNAvjCww
fot. aikshop.eu

Szwed opowiedział, że na początku nie był pewny całego przedsięwzięcia, ale na szczęście większość kibiców była zadowolona z inicjatywy.

- Myślałem, że to dość przerażające. Czy technologia nie poszła za daleko? Ale fajnie jest przekraczać granice i sprawdzać, czy fanom się to podoba, a ich reakcja jest w większości pozytywna.

Pamiątka kosztuje 307 funtów. Część dochodu zostanie przekazana na cele charytatywne.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE: