Spięcie Lewandowskiego z Robbenem: "To brak profesjonalizmu"

24.10.2018 17:33

Po czterech meczach bez zwycięstwa Bayern Monachium zaczyna łapać wiatr w żagle. W Bundeslidze pokonał VfL Wolfsburg, a w Lidze Mistrzów AEK Ateny. Po tym drugim spotkaniu więcej niż o wyniku mówiło się o nieporozumieniach z udziałem Roberta Lewandowskiego i Arjena Robbena.

Spięcie Lewandowskiego z Robbenem z meczu z AEK fot. PAP/EPA

W pierwszej połowie Polak i Holender znaleźli się w dwóch bardzo podobnych sytuacjach. Lewandowski otrzymał piłkę na ok. 25. metrze, a po jego prawej stronie w pole karne wbiegał Robben. Kapitan biało-czerwonych, zamiast dogrywać, uwikłał się w pojedynki z kilkoma obrońcami i w efekcie stracił futbolówkę. To rozwścieczyło skrzydłowego Bayernu.

Taka postawa zirytowała także eksperta Polsatu Sport Dariusza Dziekanowskiego. - Nawet jeśli prywatnie się nie lubią, to nie mają prawa przenosić tego na boisko. To brak profesjonalizmu - ocenił były piłkarz.

W odwrotnych sytuacjach wcale nie było lepiej. W drugiej połowie Holender w swoim stylu złamał do środka i oddał strzał. Powtórki pokazały, że "Lewy", kiedy tylko Robben wykonywał swój firmowy manewr, od razu zaczął wycofywać się z pola karnego, jakby zupełnie nie wierząc w podanie.

AEK - Bayern. Robben bagatelizuje spięcie z Lewandowskim

Po meczu całą sprawę skomentował Robben. - Nie musicie szukać historii w takich sytuacjach. Taki jest futbol, takie rzeczy się zdarzają. Owszem, powinien podać piłkę w tamtej sytuacji, ale czasami i ja powinienem więcej rozglądać się - ocenił Holender.

Bayern Monachium pokonał AEK Ateny 0:2 po golach Javiego Martineza i Roberta Lewandowskiego.