Zamknij

AC Milan jednak zagra w europejskich pucharach!

Maciej Walasek
20.07.2018 14:49
AC Milan
fot. PAP/EPA

Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie uchylił w piątek decyzję Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) o wykluczeniu włoskiego zespołu AC Milan z najbliższych rozgrywek Ligi Europejskiej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

UEFA podjęła zaskarżoną przez klub decyzję pod koniec czerwca, jej powodem było naruszenie zasad finansowego fair play.

Klub z Mediolanu, który przez wiele lat należał do byłego premiera Włoch Silvio Berlusconiego, został kupiony w kwietniu 2017 roku przez chińskich inwestorów za 740 mln euro. Od tego czasu UEFA obawiała się o stabilizację finansową konsorcjum, które poprzedniego lata wydało około 200 mln euro na nowych zawodników.

Zobacz także

Po zbadaniu dokumentacji finansowej klubu CAS stwierdził, że kara jest zdecydowanie zbyt dolegliwa, a zarzuty UEFA dotyczące naruszenia zasad fair play nie mają oparcia w faktach. Tym bardziej, że po zmianie właściciela jeden ze współudziałowców chińskiego konsorcjum Yonghong Li zainwestował w klub kilkanaście milionów euro.

CAS skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia przez UEFA, sugerując, aby nowa decyzja "zawierała środek dyscyplinarny proporcjonalny do aktualnej sytuacji finansowej klubu"

RadioZET.pl/PAP/MW