Krzysztof Piątek nie postrzela w Lidze Europy. AC Milan wyrzucony z pucharów

Krzysztof Sobczak
28.06.2019 12:49
AC Milan wykluczony z Ligi Europy
fot. AP/Associated Press/East News

AC Milan został karnie wykluczony z rozrywek Ligi Europy w sezonie 2019/2020 - poinformował Sportowy Sąd Arbitrażowy w Lozannie (CAS). To efekt złamania zasad finansowego fair play.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

"Rossoneri" już w poprzednim sezonie mieli problemy i zostali wyrzuceni z europejskich pucharów. Pomogła apelacja i zapewnienia, że w ciągu roku klub uzdrowi swoje finanse. Tak się jednak nie stało.

Kilka tygodni temu media donosiły, że AC Milan, w związku z brakiem awansu do Ligi Mistrzów, będzie chciał pójść na ugodę z UEFA. Mediolańczycy mieli poświęcić grę w Lidze Europy, by odcierpieć karę i dostać więcej czasu na podreperowanie budżetu.

"AC Milan zostaje wykluczony z europejskich rozgrywek pod patronatem UEFA w sezonie 2019/20 w konsekwencji złamania zasad Finansowego Fair Play w okresie monitorowania 2015-17 oraz 2016-18, które były przedmiotem sporu" - napisano w oficjalnym komunikacie.

AC Milan wykluczony z LE

W tej sytuacji Krzysztof Piątek, który przeniósł się do Milanu zimą br., nie będzie miał okazji zadebiutować w europejskich pucharach. Poprzedni sezon Ligi Europy był dla "Rossonerich" rozczarowujący - w fazie grupowej zajęli 3. pozycję za Betisem Sewilla i Olympiakosem Piresu. Na wiosnę w rozgrywkach już nie wystąpili.

Miejsce Milanu w Lidze Europy zajmie Torino.

RadioZET.pl/AFP/KS