Grad goli w Mediolanie. Inter pokonał AC Milan

17.03.2019 22:28

AC Milan przegrał z Interem Mediolan 2:3 w Derbach Mediolanu. Gola na wagę trzech punktów zdobył Martinez z rzutu karnego. Krzysztof Piątek

AC Milan - Inter Mediolan fot. PAP/EPA

AC Milan przegrał na San Siro z Interem Mediolan 2:3. Już na samym początku goście zaskoczyli Rossonerich i wyszli na prowadzenie. W 3. minucie Perisić dośrodkował w pole karne do Martineza. Ten wycofał piłkę głową do Vecino, który otworzył wynik spotkania. Od tej chwili Inter panował nad sytuacją stwarzając sobie kolejne znakomite akcje do zdobycia bramek. Jednak kolejne gole kibice obejrzeli po zmianie stron.

AC Milan - Inter Mediolan: Cztery bramki w drugiej połowie

Na początku drugiej części gry, Inter powtórzył scenariusz z pierwszej polowy. W 51. minucie Politano dośrodkował z rzutu rożnego, a de Vrija głową skierował futbolówkę do bramki. Po siedmiu minutach gola kontaktowego zdobył Bakyaoko, który po dośrodkowaniu z 30. metra głową skierował piłkę do bramki. Wynik meczu zmieniał się jak w kalejdoskopie. W 65. minucie Castillejo sfaulował Politano w polu karnym a sędzia wskazał na jedenastkę, którą pewnie wykonał Martinez. Po kilku minutach Milan znów zbliżył się do rywali. W 72. minucie Suso dośrodkował na 16. metr. Pod bramką Interu zrobiło się spore zamieszanie, które wykorzystał Musacchio.

AC Milan - Inter Mediolan: Krzysztof Piątek niewidoczny w Derbach Mediolanu

Zrobiło się 2:3 i Milan ruszył do ataku. W międzyczasie Conti sfaulował Martineza, a arbiter wyciągnął czerwoną kartkę. Po sprawdzeniu akcji VAR-em, sędzia anulował karę i pokazał piłkarzowi gospodarzy tylko żółty kartonik. Idealną okazję na remis w samej końcówce spotkania miał Cutrone, który miał przed sobą pustą bramkę. Jednak jego strzał zdążył ofiarnie zablokować D'Ambrosio.

Całe spotkanie rozegrał Krzysztof Piątek, który był niewidoczny przez większość meczu. Polak zdołał oddać jedynie jeden strzał, ale do Polaka nie dochodziło dużo podań.

AC Milan - Inter Mediolan 2:3 (0:1)

Bramki: Tiemoue Bakayoko (57), Mateo Musacchio (71) - Matias Vecino (3), Stefan de Vrij (51), Lautaro Martinez (67-karny)