Serie A: Milan przedłużył swoje szanse na LM, Krzysztof Piątek bez gola

06.05.2019 22:30

AC Milan pokonał na własnym stadionie Bolognę 2:1 w meczu 34. kolejki Serie A i przedłużył swoje nadzieje na awans do Ligi Mistrzów. Krzysztof Piątek i Łukasz Skorupski rozegrali pełne spotkanie. Sędzia pokazał aż trzy czerwone kartki.

Milan - Bologna fot. PAP/EPA

Krzysztof Piątek był dość aktywny w pierwszej połowie. Oddał trzy strzały, ale tylko jeden z nich był celny; dodatkowo trafił wprost w swojego rodaka w bramce Bolonii. Po zmianie stron napastnikiem biało-czerwonych skutecznie opiekowali się defensorzy przeciwników i nie dopuszczali go do groźnych sytuacji.

Skorupski miał dobre momenty, jak ten, gdy w dobrym stylu obronił potężne uderzenie Hakana Calhanoglu. Przy bramkach nie zawinił.

Milan pokonał Bolognę

Pierwszego gola w 37. minucie strzelił Suso. Pół godziny później podwyższył wyszydzany przez kibiców Fabio Borini i... od tego momentu zaczęły się kłopoty "Rossonerich". W 72. minucie kontaktową bramkę zdobył były snajper Milanu Mattia Destro, a 180 sekund później czerwoną kartkę za naruszenie nietykalności sędziego ujrzał Lucas Paqueta.

Walcząca o utrzymanie Bologna nie miała nic do stracenia. Trener Sinisa Mihajlović w końcówce zaryzykował i zagrał na czterech napastników, ale nie przyniosło to wyrównania. Na domiar złego w doliczonym czasie gry z boiska wyleciał Sansone, a już po gwizdku czerwony kartonik zobaczył jeszcze Danilo. Ostatecznie Milan wygrał i zachował nadzieje na awans do Ligi Mistrzów. Aktualnie jest 2. ze stratą trzech punktów do Atalanty Bergamo.

AC Milan - Bologna 2:1

Bramki: Suso (37.), Fabio Borini (67.) - Mattia Destro (72.)