Niesamowite! 50 tysięcy kibiców na... treningu Boca Juniors [WIDEO]

Andreas Nicolaides
23.11.2018 10:41
Boca - River
fot. Twitter

Aż 50 tysięcy kibiców obejrzało trening piłkarzy Boca Juniors Buenos Aires przed rewanżowym meczem finału Copa Libertadores (odpowiednik europejskiej Ligi Mistrzów) z lokalnym rywalem River Plate. Byłoby ich więcej, ale zabrakło miejsc na stadionie Bombonera.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Tłum fanów przed treningiem był tak ogromny, że w pewnym momencie służby porządkowe musiały zamknąć bramy wejściowe. Atmosfera przypominała oficjalne spotkanie piłkarskie, nie zabrakło oprawy i dopingu.

Według argentyńskich mediów, cena biletów na sobotni (24 listopada) rewanż wzrosła na czarnym rynku - w przeliczeniu - do 4800 euro. Bezpieczeństwa na obiekcie River Plate będzie strzec ponad dwa tysiące policjantów. Kibiców gości nie będzie na stadionie; podobnie było w pierwszym meczu zakończonym remisem 2:2.

Dwie najbardziej rozpoznawalne i najpopularniejsze drużyny z Buenos Aires - Boca Juniors i River Plate - po raz pierwszy rywalizują w finale najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych w Ameryce Płd., których historia sięga 1960 roku. Boca ma w dorobku sześć triumfów, a River Plate - trzy. Lepszy pod tym względem jest ich lokalny rywal - Independiente, który był najlepszy siedmiokrotnie.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/AN