Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Niesamowite! 50 tysięcy kibiców na... treningu Boca Juniors [WIDEO]

23.11.2018 10:41
sport

Aż 50 tysięcy kibiców obejrzało trening piłkarzy Boca Juniors Buenos Aires przed rewanżowym meczem finału Copa Libertadores (odpowiednik europejskiej Ligi Mistrzów) z lokalnym rywalem River Plate. Byłoby ich więcej, ale zabrakło miejsc na stadionie Bombonera.

Boca - River fot. Twitter

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Tłum fanów przed treningiem był tak ogromny, że w pewnym momencie służby porządkowe musiały zamknąć bramy wejściowe. Atmosfera przypominała oficjalne spotkanie piłkarskie, nie zabrakło oprawy i dopingu.

Według argentyńskich mediów, cena biletów na sobotni (24 listopada) rewanż wzrosła na czarnym rynku - w przeliczeniu - do 4800 euro. Bezpieczeństwa na obiekcie River Plate będzie strzec ponad dwa tysiące policjantów. Kibiców gości nie będzie na stadionie; podobnie było w pierwszym meczu zakończonym remisem 2:2.

Dwie najbardziej rozpoznawalne i najpopularniejsze drużyny z Buenos Aires - Boca Juniors i River Plate - po raz pierwszy rywalizują w finale najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych w Ameryce Płd., których historia sięga 1960 roku. Boca ma w dorobku sześć triumfów, a River Plate - trzy. Lepszy pod tym względem jest ich lokalny rywal - Independiente, który był najlepszy siedmiokrotnie.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/AN

Oceń