Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Będą zmiany w terminarzu 30. kolejki ekstraklasy? Kontrowersyjny plan Bońka

03.04.2018 14:09
sport

Na cztery dni przed rozegraniem ostatniej kolejki sezonu zasadniczego w ekstraklasie prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek zaproponował zmiany w terminarzu. Jego pomysł już na wstępie wywołuje sporo kontrowersji.

Zbigniew Boniek fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EastNews

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Według pierwotnie przyjętego kalendarza, wszystkie mecze 30. kolejki mają się rozpocząć tego samego dnia i o tej samej godzinie - w sobotę o 18. Pozwoliłoby to uniknąć sytuacji, w której drużyny walczące np. o miejsce w górnej "ósemce" znałyby wcześniej wyniki konkurentów.

30. kolejka ekstraklasy w dwa dni?

Zbigniew Boniek na Twitterze zaproponował inne rozwiązanie:

Jego pomysł nie spotkał się jednak z pozytywnym odzewem kibiców, z których niektórzy mają już wejściówki na wyjazdowe mecze, co wiąże się także z nabyciem biletów na pociąg czy zarezerwowaniem hoteli. Co więcej, jest w niej pewien błąd, gdyż o awans do ósemki walczą m.in. Zagłębie oraz Arka. Według założeń Bońka, gdynianie mieliby rozegrać swoje spotkanie z Lechią Gdańsk w inny dzień niż lubinianie z Cracovią.

Decyzja ws. ostatniej kolejki sezonu zasadniczego ma zapaść jeszcze we wtorek po konsultacjach z władzami klubów oraz ze stacją Canal+, która posiada wyłączne prawa do transmisji meczów ekstraklasy.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Po 30 kolejce tabela ekstraklasy zostanie podzielona na "grupę mistrzowską" oraz "grupę spadkową".

RadioZET.pl/KS

Oceń