Piękny jubileusz Roberta Lewandowskiego w Niemczech [WIDEO]

01.03.2017 23:45
Robert Lewandowski

Sześć i pół roku potrzebował Robert Lewandowski, by w barwach niemieckich klubów zdobyć 200 goli. Jubileuszowe trafienie zanotował w ćwierćfinale Pucharu Niemiec z Schalke 04 Gelsenkirchen.

Zagłosuj

Kto zostanie królem strzelców Bundesligi w tym sezonie?

Liczba głosów:

Do meczu z "Koenigsblauen" kapitan reprezentacji Polski przystępował z dorobkiem 198 bramek. Szybko powiększył swój dorobek o kolejnego gola - na listę strzelców wpisał się już w 3. minucie.

Niespełna kwadrans później Lewandowski popisał się ładną asystą przy trafieniu Thiago Alcantary, a w 29. minucie miał już na swoim koncie dublet. Ten gol sprawił, że snajper Bayernu Monachium w barwach niemieckich klubów (BVB i FCB) zdobył łącznie 200 bramek! Potrzebował do tego 320 meczów.

Ostatecznie Bayern pokonał Schalke 3:0 i awansował do półfinału Pucharu Niemiec.

Blisko setki

Lewandowski potrzebował 6,5 roku, by móc świętować tak okazały jubileusz. W pierwszym roku po przejściu z Lecha Poznań do Borussii Dortmund często wchodził z ławki rezerwowych, występował na pozycji ofensywnego pomocnika i zakończył pierwszy pełny sezon z Bundeslidze z dorobkiem 8 trafień.

W sumie przez cztery lata gry w barwach Westfalczyków zdobył aż 103 gole. Jest niemal pewne, że w Bayernie granicę stu bramek osiągnie szybciej, jeszcze w tych rozgrywkach. Na razie ma ich na koncie 97.