Zamknij

14-letni piłkarz z Wrocławia walczy z nowotworem. Pomaga mu sam Chiellini

28.01.2022 21:17
Piotr Błaszczak i Giorgio Chiellini
fot. Archiwum prywatne Piotra Błaszczaka; -/AFP/East News

Piotr Błaszczak, 14-letni piłkarz Parasola Wrocław, walczy z nowotworem mózgu. Już 13 lutego odbędzie się turniej charytatywny Euro-Inwest Cup, który pomoże w zebraniu pieniędzy potrzebnych na operację dla chłopca. Pomaga dolnośląski świat piłki, ale także gwiazdor reprezentacji Włoch i Juevntusu - Giorgio Chiellini, który przekazał swoją koszulkę na licytację.

Euro-Inwest Cup będzie drugim turniejem charytatywnym organizowanym w celu uzbierania pieniędzy na operację dla Piotra Błaszczaka. Pierwszy odbył się 9 stycznia, a drugi jest zaplanowany na niedzielę 13 lutego na obiekcie Ślęzy Wrocław.

- Kiedy dowiedzieliśmy się o chorobie Piotrusia, postanowiliśmy działać od razu. Założyliśmy zbiórkę pieniędzy, a także zorganizowaliśmy kilkanaście licytacji. 13 lutego odbędzie się druga edycja Euro-Inwest Cup. Wszystko z myślą o Piotrusiu - wyznał Marcin Sorbian, prezes Euro-Inwest, a także pomysłodawca wydarzenia.

14-letni piłkarz z Wrocławia walczy z nowotworem. Pomaga mu sam Chiellini

Miesiąc temu biopsja zmiany w mózgu chłopca wykazała, że choruje on na nowotwór złośliwy móżdżku - ma glejaka. Młodego piłkarza wspiera cały dolnośląski świat piłki, zarówno jego obecny klub Parasol Wrocław, jak i były - Śląsk Wrocław.

Co ciekawe, do akcji włączyła się również międzynarodowa gwiazda piłki nożnej - Giorgio Chiellini. Obrońca Juventusu i obecny mistrz Europy z reprezentacją Włoch przekazał na licytację dla chłopca swoją koszulkę z podpisem, a także nagrał 14-latkowi filmik wsparcia.

Oprócz koszulki z autografem doświadczonego defensora podczas turnieju charytatywnego Euro-Inwest Cup będzie można wylosować również inne wartościowe przedmioty. -  W pomoc Piotrusiowi zaangażowało się bardzo wiele osób. Wylicytowaliśmy m.in. puchar KSW medalisty olimpijskiego Damiana Janikowskiego za ponad 8 tysięcy! Zaangażowali się także wrocławscy sportowcy - podkreślił Sorbian.

RadioZET.pl/sportowefakty.wp.pl