Krzysztof Piątek spełnia marzenia. Zdjęcie 11-letniego piłkarza hitem sieci

Krzysztof Sobczak
25.01.2019 10:53
Krzysztof Piątek w Milanie
fot. Instagram/AC Milan

Krzysztof Piątek w czwartek został oficjalnie zaprezentowany jako nowy napastnik Milanu. Jeszcze przed podpisaniem umowy dziennikarz Krzysztof Stanowski opublikował w sieci zdjęcie 11-letniego zawodnika z ręcznikiem włoskiego klubu. Fotografia błyskawicznie obiegła inne media.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Krzysztof Piątek zrobił we Włoszech błyskawiczną karierę. Latem przeniósł się do Genoi, a teraz stolicę Ligurii zamienił na Milan - drużynę w kryzysie, w przebudowie, ale wciąż wielką globalną markę z tradycjami. Kosztował 35 milionów euro, co czyni go najdroższym polskim piłkarzem w historii.

Zobacz także

W przeszłości Piątek był kibicem "Rossonerich", o czym świadczy zdjęcie 11-letniego chłopca z ręcznikiem tego klubu, które opublikował Krzysztof Stanowski.

- To była końcówka tłustych lat tego zespołu. Wtedy wielu rówieśników i starszych kolegów kibicowało właśnie Milanowi. Do teraz mogłem sobie co najwyżej zarzucić ten ręcznik na plecy, a od dziś zakładam prawdziwą koszulkę ze swoim nazwiskiem. Magia - przyznał były gracz Cracovii w rozmowie z Tomaszem Włodarczykiem z "Przeglądu Sportowego"

- Mój przypadek udowadnia, że można wszystko. Nie chcę się jednak zachłysnąć tym stanem. Mam 23 lata i wiem, że jeszcze muszę dużo robić, ciężko pracować, aby utrzymać się na powierzchni. Nie mam zamiaru być wybrykiem jednej rundy i utonąć. Cel jest zupełnie odwrotny. Piąć się coraz wyżej. Równolegle z Milanem, z którym chcę zagrać w Lidze Mistrzów - dodaje nowy napastnik Milanu.

Milan - Napoli: Kiedy debiut Piątka?

Krzysztof Piątek pauzował w minionej kolejce Serie A z powodu nadmiaru żółtych kartek i spadł w klasyfikacji najlepszych strzelców ligi włoskiej na 4. miejsce. Polak ma 13 goli, a po 14 trafień zanotowali Cristano Ronaldo, Duvan Zapata i Fabio Quagliarella.

Milan najbliższy mecz rozegra w sobotę 26 stycznia o godz. 20:30. Piątek będzie miał okazję do debiutu w starciu z Napoli, którego piłkarzami są Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Relacja na żywo z meczu Milan - Napoli na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS