Zamknij

Pięć kar dla tenisisty za zachowanie na US Open. Zapłaci wysoką grzywnę

08.09.2022 08:43

Nick Kyrgios zapłaci wysoką grzywnę za zachowanie po przegranym meczu z Karenem Chaczanowem. Wściekły Australijczyk rozbił dwie rakiety o kort. Wcześniej Kyrgios został też ukarany za plucie i przeklinanie.

Pięć kar dla tenisisty za zachowanie na US Open. Zapłaci wysoką grzywnę
fot. COREY SIPKIN/AFP/East News

Nick Kyrgios za swoje ostatnie przewinienie zapłaci 14 tys. dolarów. Australijczyk po ostatnim gemie meczu z Chaczanowem pogratulował Rosjaninowi, podziękował sędziemu, podszedł do swojej ławki i kilka razy uderzył rakietą o kort. Potem wyjął drugą rakietę, z którą zrobił to samo.

To było piąte wykroczenie Kyrgiosa w trakcie US Open. Wcześniej Australijczyk został ukarany za przeklinanie i plucie na korcie.

Łącznie, 25. tenisista rankingu ATP zapłaci 32 tys. dolarów kary. Kara jest wysoka, choć blednie, gdy porówna się ją do zarobków Kyrgiosa. Tylka za ten turniej Australijczyk zarobił 445 tys. dolarów.

Zobacz także

Kyrgios był uważany za faworyta US Open, ale w ćwierćfinale w pięciu setach przegrał z Karenem Chaczanowem (7-5, 4-6, 7-5, 6-7 (3/7), 6-4). Po spotkaniu wyznał, że był bardzo zawiedziony wynikiem. -Dla mnie liczyło się tylko zwycięstwo. Czuję się, jakbym zawiódł – powiedział 27-latek.

loader

RadioZET.pl/PAB