Zamknij

Żyła nie pojedzie na igrzyska? Udział skoczka poważnie zagrożony

25.01.2022 21:21
Piotr Żyła
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Piotr Żyła może nie być pewny wyjazdu na Zimowe Igrzyska Olimpijskie do Pekinu. Skoczek uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. - Teraz będzie codziennie powtarzał te testy, do momentu aż otrzyma dwa negatywne wyniki - mówił w Gościu Radiu ZET Apoloniusz Tajner.

Piotr Żyła po raz pierwszy otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19 w czwartek 20 stycznia. Od tego momentu 35-latek przebywa na kwarantannie, a jego udział w ZIO w Pekinie stanął pod znakiem zapytania. We wtorek zawodnik powtórzył badania, a ich rezultat może skomplikować wyjazd do stolicy Chin.

- Piotrek wczoraj wieczorem miał pierwszy oficjalny test, wyszedł niestety pozytywny. Skoczkowie na Puchar Świata w Willingen wyjeżdżają w czwartek. Piotrek Żyła musi uzyskać dzisiaj i jutro dwa negatywne wynik testu na obecność koronawirusa, żeby lekarz rodzinny mógł zwolnić Piotrka z izolacji domowej - mówił Apoloniusz Tajner, który był Gościem Radia ZET.

- Jeżeli Piotrek nie wystąpi w Pucharze Świata, to najprawdopodobniej dojedzie do kadry na lotnisko we Frankfurcie nad Menem. Skoczkowie do Pekinu wylatują 31 stycznia - dodał prezes PZN.

Żyła nie pojedzie na ZIO do Pekinu?

Istnieje również szansa, że mistrz świata z Oberstdorfu może polecieć do Pekinu razem z prezydentem Andrzejem Dudą.

- Jeśli sytuacja z koronawirusem u Piotrka nadal będzie niewyjaśniona, to jest możliwość, aby na Igrzyska poleciał razem z prezydentem 3 lutego. O tej ewentualności rozmawialiśmy z przedstawicielem Kancelarii Prezydenta - podkreślił Tajner w Gościu Radia ZET.

Na koniec były trener polskich skoczków ujawnił, że nie ma planu B, na wypadek, gdyby Piotr Żyła nie mógł polecieć na ZIO do Pekinu. Wszystko za sprawą zamknięcia wszystkich list uczestników igrzysk w Chinach.

Cała rozmowa dostępna poniżej:

RadioZET.pl