Zamknij
Nathan Crumpton
  • Nathan Crumpton na ceremonii otwarcia ZIO (1)
  • Nathan Crumpton na ceremonii otwarcia ZIO (4)
  • Nathan Crumpton na ceremonii otwarcia ZIO (3)
  • 5 Zobacz
fot. AP/Associated Press/East News

Nathan Crumpton, jedyny reprezentant Amerykańskiego Samoa na zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie, zaskoczył swoim strojem na ceremonię otwarcia imprezy. Przy -5 stopniach Celsjusza sportowiec wyszedł w klapkach i z nagim torsem. Zobacz zdjęcia Nathana Crumptona.

Ceremonia otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie odbyła się w piątek 4 lutego o godz. 13 czasu polskiego. W chińskiej stolicy była wówczas godz. 20, a temperatura - biorąc pod uwagę ostatnie dni, gdy np. Aleksandra Król trenowała przy -27 stopniach Celsjusza - nie była przesadnie niska i wyniosła ok. -5 stopni.

Tradycyjnie podczas uroczystości odbyła się parada drużyn narodowym. Reprezentanci Polski wyszli cali na biało, a wyprowadzili ich Zbigniew Bródka oraz Aleksandra Król. Przy okazji wiele ekip, zwłaszcza tych najbardziej egzotycznych, stara się zabłysnąć w inny sposób niż sportowy, m.in. poprzez niestandardowy strój. Wszyscy mają w pamięci zawodnika z Togo Pitę Taufatofua, który naoliwiony i półnagi wyszedł na ceremonię otwarcia letnich igrzysk w Rio de Janeiro i zimowych w Pjongczangu. Jak się okazuje, zawodnik szybko znalazł naśladowców.

Nathan Crumpton na ceremonii otwarcia ZIO Pekin 2022 [ZDJĘCIA]

Nathan Crumpton to reprezentant Amerykańskiego Samoa w skeletonie. Jako jedyny zakwalifikował się do kadry olimpijskiej na zmagania w Pekinie i to on pojawił się na ceremonii otwarcia z ojczystą flagą. 36-latek wyszedł na Stadion Narodowy z nagim naoliwionym torsem i... w klapkach.

ZIO Pekin 2022 odbędą się w dniach 4-20 lutego.

loader

RadioZET.pl