Zamknij

Komentatorzy TVP nie polecą na ZIO do Pekinu. Klamka zapadła

21.01.2022 12:31
Przemysław Babiarz
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER/East News

Komentatorzy TVP nie polecą na Zimowe Igrzyska Olimpijskie do Pekinu i będą komentować wydarzenia sportowe ze studia w Warszawie. Przyczyną takiej decyzji jest sytuacja związana z pandemią koronawirusa.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie rozpoczną się już 4 lutego. Okazuje się, że komentatorzy Telewizji Polskiej nie polecą do Chin, a wydarzenia z olimpijskich aren będą komentować ze studia w Warszawie. Informację potwierdził Piotr Dębowski, odpowiadając jednego z internautów na Twitterze.

- Do Pekinu komentatorzy nie lecą. Pracujemy na miejscu w Warszawie - skwitował.

Przypomnijmy, że we wrześniu zeszłego roku organizatorzy podjęli decyzję, że z powodu pandemii koronawirusa na ZIO w Pekinie nie będą mogli przyjechać kibice z zagranicy. Na trybuny wejdą jedynie wybrane osoby, które dodatkowo będą musiały przestrzegać protokołu sanitarnego. Jego szczegóły nie zostały jeszcze ujawnione.

ZIO Pekin 2022: TVP nie wyśle komentatorów

Jak poinformował portal wirtualnemedia.pl na miejscu w stolicy Chin będzie pracować sześć ekip reporterskich: pięć z TVP Sport i jedna z TVP Info. Trzy z nich pojawią się w górach, gdzie będą relacjonować zmagania skoków i biegów narciarskich oraz biathlonu. Jedna grupa pozostanie w Pekinie, skupiając się na short tracku i łyżwiarstwie szybkim. Ostatnia skoncentruje się na narciarstwie alpejskim. Oprócz tego na skoczni TVP będzie mieć swoje studio, które poprowadzi Maciej Kurzajewski.

Transmisję TV z ZIO w Pekinie 2022 będzie można oglądać na TVP i Eurosporcie. Telewizja Polska pokaże sportowe wydarzenia na zasadzie sublicencji od Grupy Discovery.

RadioZET.pl