Zamknij

ZIO Pekin 2022 - snowboarding: Kto weźmie udział? Program i terminarz

23.12.2021 13:25
Aleksandra Król
fot. Pawel Relikowski/Polska Press/East News

ZIO Pekin 2022 - snowboarding: Program snowboardingu na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie 2022. Jaki jest terminarz snowboardzistów na ZIO 2022? Ilu i kto z Polaków weźmie udział w zawodach w snowboardingu? Kto jest faworytem? Sprawdź, gdzie, kiedy i o której godzinie obejrzeć transmisję TV i stream online snowboardzistów na ZIO Pekin 2022 na żywo w telewizji i internecie!

Zimowe igrzyska olimpijskie 2022 odbędą się w stolicy Chin - Pekinie. Zawody potrwają od 4 do 22 lutego. Ze względu na trwającą od początku 2020 roku pandemię COVID-19 igrzyska odbędą się bez kibiców z zewnątrz - na żywo rywalizację obejrzą jedynie chińscy widzowie.

Na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie sportowcy z 84 krajów wystartują w 15 dyscyplinach. Nie da się jeszcze podać dokładnej liczby zawodników, którzy wystartują na ZIO 2022 w Pekinie, bo część z nich dalej walczy o kwalifikację. Na igrzyska w Pjongczangu (2018) pojechało 62 naszych reprezentantów. Zdobyliśmy wówczas jeden złoty i jeden brązowy medal.

ZIO Pekin 2022 - snowboarding: uczestnicy. Kto z Polaków weźmie udział?

Podczas ZIO 2022 w Pekinie odbędą się zawody m.in. w snowboardingu. W ramach zmagań sportowcy wystąpią w aż jedenastu konkurencjach: half-pipie, slalomie gigancie równoległym, snowboard crossie, slopestyle'u, Big Airze kobiet i mężczyzn oraz w drużynowym snowboard crossie. Zawody drużynowe będą rozgrywane na igrzyskach olimpijskich po raz pierwszy.

W ekipie Polaków na ZIO w Pekinie wystartuje trzy kobiety i dwóch mężczyzn - wszyscy w slalomie równoległym. Jeśli chodzi o panów, są to Oskar Kwiatkowski i Michał Nowaczyk, zaś w przypadku pań na igrzyska pojadą Aleksandra KrólAleksandra Michalik oraz Weronika-Biela Nowaczyk.

ZIO Pekin 2022 - snowboarding: faworyci

Reprezentanci Polski w snowboardingu udowadniali już, że stać ich na sprawienie niespodzianki. Wydaje się jednak, że sukcesem będzie znalezienie się naszych zawodników w okolicach pierwszej dziesiątki w zawodach slalomu giganta równoległego. W tej konkurencji wśród kobiet o medale powinny walczyć przede wszystkim Niemki, Rosjanki, Szwajcarki i Austriaczki.

W rywalizacji mężczyzn warto zwrócić uwagę na Rosjanin, Włochów, Austriaków i Słoweńców. Wśród największych gwiazd zbliżających się zimowych igrzysk warto wymienić Shauna White’a z USA, który jest trzykrotnym złotym medalistą olimpijskim w konkurencjach snowboardowych.

ZIO 2022 w Pekinie - snowboarding: terminarz, program

Data Godzina Konkurencja
6 lutego 2:30 (CET) Slopestyle kobiet
7 lutego 5:00 (CET) Slopestyle mężczyzn
8 lutego 7:30 (CET) Gigant równoległy mężczyzn
8 lutego 7:30 (CET) Gigant równoległy kobiet
9 lutego 7:30 (CET) Snowboard cross kobiet
10 lutego 2:30 (CET) Halfpipe kobiet
10 lutego 7:00 (CET) Snowboard cross mężczyzn
11 lutego 2:30 (CET) Halfpipe mężczyzn
12 lutego 3:00 (CET) Drużynowy snowboard cross
15 lutego 2:30 (CET) Big Air kobiet
15 lutego 6:00 (CET) Big Air mężczyzn

ZIO Pekin 2022 - snowboarding: Transmisja TV i stream online. Gdzie obejrzeć w telewizji i internecie?

Zawody snowboardzistów na ZIO 2022 w Pekinie będzie można obejrzeć na kanałach Telewizji Polskiej oraz Eurosportu. Relacje live i wyniki online z zawodów w snowboardingu z udziałem Polaków będzie można również śledzić na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl