Zamknij

ZIO Pekin 2022 - skoki narciarskie: TERMINARZ. Kto wystartuje z Polaków?

12.01.2022 20:34

Igrzyska olimpijskie Pekin 2022 - skoki narciarskie: Program skoków narciarskich na zimowych IO w Pekinie 2022. Jak wygląda terminarz skoków na ZIO 2022? Kto z Polaków weźmie udział w zawodach? Jaka jest lista uczestników? Sprawdź, gdzie, kiedy i o której godzinie obejrzeć transmisję TV i stream online ze skoków narciarskich na igrzyskach w Pekinie.

IO Pekin 2022 - skoki narciarskie
fot. PAP/EPA

Igrzyska olimpijskie w 2022 roku odbędą się w Pekinie. Impreza rozpocznie się już 4 lutego i potrwa do 20. dnia tego miesiąca. Zawodnicy rywalizować będą w 15 dyscyplinach, nie zabraknie oczywiście reprezentantów Polski. Największe nadzieje medalowe kibice biało-czerwonych wiązać będą właśnie ze skokami.

Reprezentanci Polski nie rozpoczęli tego sezonu najlepiej. Słabo spisywali się w Pucharze Świata, a formą nie imponowali też podczas Turnieju Czterech Skoczni. Kiepsko radził sobie zwłaszcza Kamil Stoch, który po nieudanych kwalifikacjach w Innsbrucku wycofał się z dalszego udziału w turnieju. Lider polskiej kadry przygotowywał się do kolejnych startów w Zakopanem. Pech jednak chciał, że doznał urazu kostki.

Skoki narciarskie na IO w Pekinie - skład reprezentacji Polski

Trener Michal Dolezal zabiera na igrzyska pięciu zawodników, spośród których będzie mógł wystawić w kwalifikacjach czterech. Do Pekinu pojadą Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek i Stefan Hula. W składzie skoczkiń znalazły się Kinga Rajda i Nicole Konderla.

Polacy nie pojadą do Pekinu w roli faworytów do walki o medale. Tych upatrywać należy w takich zawodnikach jak Ryoyu Kobayashi, który triumfował w Turnieju Czterech Skoczni, czy Karl Geiger, Halvor Egner Granerud i Marius Lindvik, którzy świetnie weszli w Puchar Świata 2021/2022. 

W gronie faworytek w rywalizacji kobiet również trudno upatrywać polskich zawodniczek. Początek tego sezonu wskazuje na to, że do walki o medale powinny włączyć się: Nika Kriznar, Ursa Bogataj i Ema Klinec ze Słowenii, Marita Kramer i Daniela Iraschko-Stolz z Austrii, Katharina Althaus i Pauline Hessler z Niemiec, Silje Opseth z Norwegii oraz Sara Takanashi z Japonii. Z udziału w Igrzyskach zrezygnowała obrończyni tytułu Maren Lunby, która powraca po kontuzji i ma problemy z wagą. Na ostatnich Igrzyskach srebro zdobyła Katharina Althus, a brąz Sara Takanashi.

Skoki na igrzyskach olimpijskich w Pekinie 2022 - TERMINARZ

5 lutego 2022

  • 7:20 – skoki narciarskie, mężczyźni indywidualnie na skoczni normalnej – kwalifikacje
  • 11:45 – skoki narciarskie, kobiety indywidualnie na skoczni normalnej – finał

6 lutego 2022

  • 12:00 – skoki narciarskie, mężczyźni indywidualnie na skoczni normalnej – finał

7 lutego 2022

  • 12:45 – skoki narciarskie, mikst na skoczni normalnej – finał

11 lutego 2022

  • 12:00 – skoki narciarskie, mężczyźni indywidualnie na skoczni dużej – kwalifikacje

12 lutego 2022

  • 12:00 – skoki narciarskie, mężczyźni indywidualnie na skoczni dużej – finał

14 lutego 2022

  • 12:00 – skoki narciarskie, mężczyźni drużynowo na skoczni dużej – finał

Igrzyska olimpijskie w Pekinie 2022. Transmisja skoków narciarskich

Igrzyska olimpijskie w Pekinie transmitowane będą na antenach Eurosportu i Telewizji Polskiej. Rywalizację online śledzić będzie można na player.pl i tvpsport.pl. Na naszym portalu przeprowadzać będziemy codzienne relacje na żywo.

RadioZET.pl