Zamknij

ZIO Pekin 2022 - saneczkarstwo: Terminarz i program. Kto z Polaków weźmie udział?

17.12.2021 14:39

ZIO Pekin 2022 - saneczkarstwo: Program saneczkarstwa na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie 2022. Jak wygląda terminarz saneczkarstwa na ZIO 2022? Kto z Polaków weźmie udział w zawodach w saneczkarstwie? Jaka jest lista uczestników? Sprawdź, gdzie, kiedy i o której godzinie obejrzeć transmisję TV i stream online saneczkarstwa na ZIO Pekin 2022 na żywo w telewizji i online.  

Mateusz Sochowicz na ZIO w Pjongczangu 2018
fot. AP/EAST NEWS

ZIO w Pekinie 2022 potrwają od 4 do 22 lutego. W tym czasie sportowcy z 84 krajów powalczą w 15 dyscyplinach o olimpijskie medale. Niestety, z powodu pandemii koronawirusa i restrykcjom, zagraniczni kibice nie będą mogli zasiąść na trybunach olimpijskich obiektów. Zmagania na żywo na ZIO w Pekinie będą mogli oglądać jedynie chińscy fani.

W tym momencie trudno podać konkretną liczbę Polaków, którzy wystartują w Chinach na igrzyskach olimpijskich ze względu na trwające kwalifikacje. Na ostatnich ZIO w Pjongczangu 2018 Polskę reprezentowało 62 sportowców. Wtedy biało-czerwoni z Korei Południowej przywieźli dwa medale: złoto zdobył Kamil Stoch, a polscy skoczkowie dorzucili brązowy krążek w konkursie drużynowym.

ZIO Pekin 2022 - saneczkarstwo: Uczestnicy. Kto z Polaków weźmie udział?  

Saneczkarstwo tradycyjnie będzie jedną z dyscyplin na ZIO w Pekinie 2022, w której Polacy mogą powalczyć o medale. Zawodnicy w lutym będą mieli okazję powalczyć w czterech konkurencjach: jedynkach mężczyzn i kobiet, dwójkach mężczyzn i wyścigu sztafet. Program ZIO w Pekinie 2022 w saneczkarstwie nie zmienia się od ZIO w Soczi 2014. Polacy w saneczkarstwie jeszcze nigdy nie zdobyli medalu na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Czy w Chinach dojdzie do historycznego osiągnięcia?

Cztery lata temu w Pjongczangu kibicom zaprezentował się Mateusz Sochowicz (w jedynkach - 27. miejsce) oraz Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski, którzy startowali w dwójkach (12. miejsce). Poza nimi na arenie pokazała się polska sztafeta, która zajęła wysokie ósme miejsce.

ZIO Pekin 2022: Starty Polaków w saneczkarstwie

Reprezentantów Polski w saneczkarstwie na ZIO w Pekinie 2022 poznamy najpóźniej dopiero 10 stycznia 2022 roku. Zawodnicy o olimpijskie przepustki walczą w Pucharze Świata. Spośród kobiet najbliżej wśród biało-czerwonych jest Natalia Jamróz. O wyjazd do Chin walczy również Klaudia Domaradzka.

Jeśli chodzi o panów, to do tej pory sklasyfikowanym w PŚ jest tylko Kacper Tarnawski. W grze o ZIO w Pekinie 2022 jest jeszcze Mateusz Sochowicz. Jednak 25-latek na początku listopada w czasie próby przedolimpijskiej na torze w Yanquing uległ poważnemu wypadkowi. Wówczas błąd popełnili organizatorzy, a konkretniej pracownik toru, który nie otworzył bramki przejazdowej, przez co Sochowicz z ogromną prędkością wjechał w nią, doznając obrażeń. Po operacji w Chinach Polak walczy z czasem i przechodzi rehabilitacje. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zawodnik nie tylko wystartuje na ZIO w Pekinie 2022, ale pojawi się w końcowych zmaganiach Pucharu Świata.

ZIO Pekin 2022 - saneczkarstwo: TERMINARZ zawodów

Rywalizację w saneczkarstwie na ZIO w Pekinie 2022 będziemy mogli oglądać dwa dni po ceremonii otwarcia igrzysk. Walka o olimpijskie medale potrwa łącznie przez cztery dni i zakończy się 10 lutego.

6 lutego 2022

jedynki mężczyzn

8 lutego 2022

jedynki kobiet

9 lutego 2022

dwójki mężczyzn

10 lutego 2022

wyścig sztafet

Saneczkarstwo na ZIO 2022 w Pekinie będzie można obejrzeć na kanałach Telewizji Polskiej oraz Eurosportu. Relacje live i wyniki online z zawodów w saneczkarstwie będzie można również śledzić na sport.radiozet.pl. 

loader

RadioZET.pl