Zamknij

ZIO Pekin 2022 - łyżwiarstwo figurowe: Kto weźmie udział? Program i terminarz

15.12.2021 13:45

ZIO Pekin 2022 - łyżwiarstwo figurowe: Program łyżwiarstwa figurowego na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie 2022. Jaki jest terminarz łyżwiarstwa figurowego na ZIO 2022? Kto z Polaków weźmie udział w zawodach w łyżwiarstwie figurowym? Jacy są wszyscy uczestnicy? Sprawdź, gdzie, kiedy i o której godzinie obejrzeć transmisję TV i stream online łyżwiarstwa figurowego na ZIO Pekin 2022 na żywo w telewizji i internecie!

Kaliszek i Spodyriew
fot. AFP/EAST NEWS

Zimowe igrzyska olimpijskie 2022 odbędą się w stolicy Chin - Pekinie. Zawody potrwają od 4 do 22 lutego. Ze względu na trwającą od początku 2020 roku pandemię COVID-19 igrzyska odbędą się bez kibiców z zewnątrz - na żywo rywalizację obejrzą jedynie chińscy widzowie.

Na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie sportowcy z 84 krajów wystartują w 15 dyscyplinach. Nie da się jeszcze podać dokładnej liczby zawodników, którzy wystartują na ZIO 2022 w Pekinie, bo część z nich dalej walczy o kwalifikację. Na igrzyska w Pjongczangu (2018) pojechało 62 naszych reprezentantów. Zdobyliśmy wówczas jeden złoty i jeden brązowy medal.

ZIO Pekin 2022 - łyżwiarstwo figurowe: Uczestnicy. Kto z Polaków weźmie udział?

Podczas ZIO 2022 w Pekinie odbędą się m.in. zawody w łyżwiarstwie figurowym. Zawody będą odbywały się w pięciu konkurencjach: solistów i solistek, par sportowych i tanecznych oraz zawodach drużynowych. Liczba miejsc do obsadzenia na igrzyskach jest ustalona przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski. W zawodach weźmie udział maksymalnie 144 zawodników, z czego nie więcej niż 18 z Narodowego Komitetu Olimpijskiego (9 mężczyzn i 9 kobiet). Po 30 w konkurencji solistów i solistek, 19 par w konkurencji sportowej i 23 pary w konkurencji tanecznej. Dodatkowo 10 zespołów zostanie zakwalifikowanych do zawodów drużynowych.

Spośród Polaków kwalifikację olimpijską uzyskali na razie Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriew w kategorii pary taneczne, zająwszy 12. miejsce na mistrzostwach świata 2021 w Sztokholmie, oraz Jekaterina Kurakowa w kategorii solistek, uplasowawszy się na drugiej pozycji w zawodach Nebelhorn Trophy 2021.

Niestety, Polakom nie udało się zakwalifikować do zawodów drużynowych. Udział w nich wezmą za to Kanada, Chiny, Czechy, Gruzja, Niemcy, Włochy, Japonia, Rosja, Ukraina i USA.

ZIO Pekin 2022 - łyżwiarstwo figurowe: Program i terminarz zawodów

Data Godzina Konkurencja
4 lutego 02:30 CET Zawody drużynowe Soliści
Solistki
Pary taneczne
6 lutego 02:30 CET Pary sportowe
Soliści
7 lutego 03:30 CET Pary sportowe
Pary taneczne
Solistki
8 lutego   Zawody indywidualne Soliści
10 lutego  
12 lutego   Pary taneczne
14 lutego  
15 lutego   Solistki
17 lutego  
18 lutego   Pary sportowe
19 lutego  
20 lutego 05:00 CET Pokazy mistrzów

ZIO Pekin 2022 - łyżwiarstwo figurowe: Transmisja TV i stream online. Gdzie obejrzeć w telewizji i internecie?

Zawody łyżwiarstwa figurowego na ZIO 2022 w Pekinie będzie można obejrzeć na kanałach Telewizji Polskiej oraz Eurosportu. Relacje live i wyniki online z zawodów w łyżwiarstwie figurowym z udziałem Polaków będzie można również śledzić na sport.radiozet.pl.

ZIO Pekin 2022: Terminarz i program wszystkich zawodów. Kiedy startują Polacy?

Terminarz igrzysk olimpijskich w Pekinie 2022 został już podany.

Na ZIO 2022 w Pekinie Polacy mogą w sumie wystąpić w 15 dyscyplinach. Tę liczbę potwierdzimy jednak po zakończeniu wszystkich kwalifikacji.

W Pekinie odbędą się zawody w następujących dyscyplinach:

 • biathlon,
 • biegi narciarskie,
 • bobsleje,
 • curling,
 • hokej na lodzie,
 • kombinacja norweska,
 • łyżwiarstwo figurowe,
 • łyżwiarstwo szybkie,
 • narciarstwo alpejskie,
 • narciarstwo dowolne,
 • saneczkarstwo,
 • short track,
 • skeleton,
 • skoki narciarskie,
 • snowboarding.

Zimowe igrzyska olimpijskie 2022 w Pekinie - wszystkie informacje na sport.radiozet.pl. Aktualne wyniki, grupy, tabele i terminarz.

loader

RadioZET.pl/Wikipedia