Zamknij

Znamy chorążych reprezentacji Polski na ZIO 2022 w Pekinie

25.01.2022 18:20

Natalia Czerwonka i Zbigniew Bródka, oboje reprezentujący łyżwiarstwo szybkie, będą pełnić funkcję chorążych reprezentacji Polski podczas ceremonii otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Uroczystość odbędzie się 4 lutego.

Natalia Czerwonka
fot. PAP

Zbigniew Bródka drugi raz z rzędu będzie nieść polską flagę podczas ceremonii otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich. W tej roli zadebiutował w Pjongczangu. Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) wzorem letnich igrzysk w Tokio zachęcał, by tym razem funkcję chorążych powierzyć parze - kobiecie i mężczyźnie. PKOl zdecydował, by Bródce towarzyszyła jego koleżanka po fachu Natalia Czerwonka.

Oboje znają już smak medalu olimpijskiego. 37-letni panczenista wystąpi na najważniejszej zimowej imprezie czterolecia po raz czwarty w karierze, a przed ośmioma laty w Soczi cieszył się z dwóch krążków - złotego w biegu na 1500 m oraz brązowego w drużynie.

ZIO Pekin 2022 - chorążowie reprezentacji Polski

Natalia Czerwonka jest z kolei wicemistrzynią olimpijską z Soczi w jeździe drużynowej. Towarzyszyły jej Luiza Złotkowska, Katarzyna Bachleda-Curuż i Katarzyna Woźniak.

We wtorek w siedzibie PKOl w Warszawie odbyło się ślubowanie kadry olimpijskiej. Złożyło je 35 sportowców, którzy w środę bezpośrednim lotem udadzą się do Chin. W imieniu całej grupy tekst ślubowania odczytała jedna z największych polskich nadziei medalowych, Natalia Maliszewska. Cała reprezentacja liczy 57 zawodników - pozostali ślubowanie złożą już w Pekinie.

ZIO Pekin 2022 potrwają od 4 do 20 lutego.

loader

RadioZET.pl, PAP, mm, krys