Zamknij

ZIO Pekin 2022: Wyniki Polaków w konkursie skoków na normalnej skoczni

06.02.2022 13:30

Igrzyska olimpijskie - konkurs skoków narciarskich na skoczni normalnej w Pekinie. Jak poradzili sobie Polacy? Jakie skoki oddali Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki i Stefan Hula? Sprawdź wyniki skoków w Pekinie 2022.

Piotr Żyła, Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

Forma polskich skoczków na konkurs olimpijski w Pekinie była wielką niewiadomą. Biało-czerwoni przeplatali dobre skoki słabymi. To jednak pozwalało mieć nadzieję na to, że w ostatniej chwili włączą się do walki o medale. Największe szanse zdawał się mieć Kamil Stoch, który w trakcie treningów wielokrotnie łamał barierę 100. metra.

Dawid Kubacki z brązowym medalem igrzysk olimpijskich

Ostatecznie skoczek z Zębu był bardzo bliski zdobycia medalu. Po pierwszej serii zajmował trzecie miejsce, ale ostatecznie uplasował się na szóstej pozycji. Medal zdobył za to Dawid Kubacki, który dzięki próbie na odległość 103 metrów awansował z ósmego na trzecie miejsce. Do drugiej serii awansowali też Piotr Żyła i Stefan Hula.

Dla Dawida Kubackiego był to drugi medal igrzysk olimpijskich w karierze. Poprzednio - także z brązu - cieszył się po drużynowym konkursie w Pjongczangu w 2018 roku.

Skoki narciarskie - Pekin 2022. Wyniki i miejsca Polaków

  • Dawid Kubacki - 104 metry w I serii, 103 metry w II serii (3. miejsce)
  • Kamil Stoch - 101,5 metra w I serii, 97,5 metra w II serii (6. miejsce)
  • Piotr Żyła - 95 metrów w I serii, 99 metrów w II serii (21. miejsce)
  • Stefan Hula - 103 metry w I serii, 93,5 metra w II serii (26. miejsce)

RadioZET.pl