Zamknij

Pożegnanie Maliszewskiej z ZIO. Polacy nie liczyli się w walce [WYNIKI 16.02]

16.02.2022 16:33

Polscy olimpijczycy nie odegrali głównych ról 13. dnia ZIO w Pekinie. Izabela Marcisz i Monika Skinder zajęły dziewiąte miejsce w drużynowym sprincie techniką klasyczną, co było najlepszą lokatą wśród środowych startów biało-czerwonych. Co działo się 16.02 na igrzyskach w Pekinie?

Natalia Maliszewska
fot. ANDRZEJ BANAS / POLSKA PRESS/Polska Press/East News

W czasie środowych zmagań na olimpijskich arenach mogliśmy podziwiać sporo Polaków. Nasza drużyna w sztafecie 4x6 km kobiet w biathlonie w składzie: Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Kinga Zbylut, Anna Mąka odnotowała dopiero 14. czas. Do triumfatorek Szwedek straciły ponad sześć minut. Drugie miejsce przypadło Rosyjskiemu Komitetowi Olimpijskiemu, a trzecie Niemkom.

Nieco lepiej poszło nam w biegach narciarskich. Izabela Marcisz i Monika Skinder w sprincie drużynowym techniką klasyczną wywalczyły dziewiątą lokatę ze stratą blisko dwóch minut do niemieckiej ekipy. Drugie miejsce zajęły Szwedki, a trzecie Rosyjski Komitet Olimpijski. Wśród panów Maciej Staręga i Kamil Bury zmagania zakończyli na półfinale.

13. dzień ZIO Pekin 2022 - WYNIKI Polaków 16.02

W slalomie mężczyzn narciarstwa alpejskiego Polakom nie poszło dobrze. Michał Jasiczek został zdyskwalifikowany w drugim przejeździe, a Paweł Pyjas nie ukończył pierwszego. Kibice biało-czerwonych pokładali duże nadzieje w short tracku na 1500 m kobiet. Niestety i tu nam się nie powiodło. Natalia Maliszewska i Kamila Stormowska swoje zmagania zakończyły w ćwierćfinale.

- I zabrakło sił, i rywalki silne, i nie mój dystans... Szczególnie, kiedy czuję, że wydolność i wytrzymałość mi spadły. Ale wpłynęło na to bardzo dużo rzeczy, więc nie mogę obwiniać ani planu treningowego, ani prowadzenia się, ani niczego innego oprócz tego, co mi przychodzi na myśl - mówiła Maliszewska w rozmowie z PAP.

Zapis relacji z 13. dnia ZIO w Pekinie:

RadioZET.pl