Zamknij

Szóste miejsce polskiej sztafety w short tracku. Złoto dla Holandii

13.02.2022 14:12

Polki w składzie Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska, Nikola Mazur i Kamila Stormowska zajęły 6. miejsce w rywalizacji sztafet w short tracku podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Wygrały faworytki - Holenderki.

Szóste miejsce polskiej sztafety w short tracku
fot. PAP/EPA

Natalia Maliszewska miała walczyć o złoty medal zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie na 500 m, ale przez zakażenie koronawirusem i zamieszanie z testami nie mogła zrealizować tego marzenia. Na dystansie dwukrotnie dłuższym upadła w ćwierćfinale i również nie miała okazji stanąć do boju o podium. Paradoksalnie najlepszy wynik w najważniejszej imprezie czterolecia uzyskała w sztafecie, choć tu konkurencja była mniejsza, bo wystąpiło tylko osiem ekip.

W eliminacjach biało-czerwone w składzie Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska, Kamila Stormowska i Nikola Mazur zajęły ostatnie czwarte miejsce i wystąpiły w finale B. W nim upadki zaliczyły zespoły Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Stanów Zjednoczonych, a Polki finiszowały za Włoszkami. To - po potwierdzeniu wyników przez sędziów zarówno z finału, B, jak i A - dało im 6. miejsce w rywalizacji sztafet na 3000 m.

Short track - sztafety kobiet [WYNIKI]

Warto przypomnieć, że nasz zespół nie wystąpił w galowym składzie. W Pucharze Świata częściej ścigała się Gabriela Topolska, ale ona na kilkanaście dni przed wyjazdem do Pekinu nabawiła się kontuzji złamania żeber i nie mogła udać się do Chin.

W walce o medale nie było upadków i dyskwalifikacji. Wygrały faworyzowane Holenderki w składzie Suzanne Schulting, Selma Poutsma, Xandra Velzeboer oraz Yara van Kerhof, które z czasem 4:03.409 ustanowiły nowy rekord olimpijski. Za nimi finiszowały Koreanki oraz Chinki, a bez krążka pozostały Kanadyjki.

RadioZET.pl