Zamknij

Kolejna zawodniczka zasłabła na trasie. Zniesiono ją na noszach

16.02.2022 10:30
Irene Cadurisch zasłabła na trasie sztafety w biathlonie
fot. CHRISTOF STACHE/AFP/East News

Irene Cadurisch zasłabła na trasie biathlonowej sztafety 4x6 km podczas zimowych igrzysk olimpijskich. Szwajcarska zawodniczka miała problemy z krążeniem i trafiła pod opiekę lekarzy. "Jej stan jest stabilny" - przekazano w komunikacie.

Irene Cadurisch rozpoczynała sztafetę w drużynie Szwajcarii. Po niej na trasę miały wyruszyć jeszcze Amy Baserga, Lena Haecki i Selina Gasparin. Niestety 31-latka z Brigels nie dotarła do strefy zmian z powodu problemów zdrowotnych.

Helwetka po pierwszym strzelaniu zajmowała ostatnie miejsce i już wtedy można było dostrzec, że nie jest sobą. Na pętli biegowej upadła na trasie i nie mogła złapać oddechu. Natychmiast zajęły się nią służby medyczne. Zdarzenie wyglądało bardzo podobnie do tego, jakie stało się udziałem Ingrid Landmark Tandrevold w biegu pościgowym, która walczyła o medal, ale na ostatnich metrach osłabła i choć dotarła do mety, to tuż za linią padła i nie była w stanie podnieść się o własnych siłach. Służby na rękach zaniosły ją na badania. Cadurisch została zniesiona z trasy na noszach, ale chwilę później przekazano optymistyczne wieści.

ZIO Pekin 2022: Cadurisch zasłabła w sztafecie

"Irene Cadurish nie dotarła do strefy zmian. Według wstępnych informacji zawodniczka miała problemy z krążeniem. Aktualnie jej stan jest stabilny" - napisano w komunikacie. Oczywiście niezbędne będą dodatkowe badania, by określić stan zdrowia 31-latki.

Złoty medal w biathlonowej sztafecie na ZIO Pekin 2022 wygrała Szwecja przed Rosyjskim Komitetem Olimpijskim i Niemcami. Polki w składzie Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Kinga Zbylut i Anna Mąka finiszowały na odległej 14. pozycji.

RadioZET.pl/swiss-ski.ch