Zamknij

Finlandia i Rosja w finale hokeja. Co się działo 15. dnia ZIO w Pekinie?

18.02.2022 16:37

Finlandia i broniący tytułu Rosyjski Komitet Olimpijski zmierzą się w finale turnieju hokejowego mężczyzn podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. W piątek o medal otarł się reprezentant Polski Piotr Michalski. Co się wydarzyło 15. dnia ZIO Pekin 2022?

hokej
fot. PAP/EPA

ZIO Pekin 2022 dobiegają końca, a reprezentacja Polski cały czas ma na swoim koncie tylko jeden brązowy medal Dawida Kubackiego wywalczony na normalnym obiekcie w Zhangjiakou. 15. dnia rywalizacji zabrakło 0.08 s, by ten skromny dorobek podwoić. Piotr Michalski zajął 4. miejsce w biegu na 1000 m w łyżwiarstwie szybkim. To najlepszy wynik polskiego panczenisty w historii występów na tym dystansie.

"Ktoś dzisiaj musiał być czwarty i trafiło na mnie. Zostawiłem całe swoje siły i serce na lodzie, a ten wynik jeszcze nie tak dawno brzmiałby jak żart. Także cieszmy się, bo ja się cieszę i jestem z siebie dumny" - napisał później na Instagramie.

ZIO Pekin 2022: WYNIKI 18.02

Tak jak narzeczony Natalii Maliszewskiej zafundował nam i sobie miłą niespodziankę, tak spory zawód sprawiła nam i sobie Monika Hojnisz-Staręga. W biegu masowym polska biathlonistka aż osiem razy pomyliła się na strzelnicy i finiszowała na 27. miejscu w gronie 30 zawodniczek. Po nieudanym występie nie chciała rozmawiać z mediami.

W piątek poznaliśmy m.in. finalistów turnieju hokejowego mężczyzn. O złoto zagrają Finlandia i broniący tytułu Rosyjski Komitet Olimpijski, natomiast o brąz walczyć będą Szwedzi i Słowacy.

Eileen Gu wygrała narciarski halfpipe i zdobyła swój drugi złoty krążek. W dorobku ma też srebro, a zatem zakończy tę imprezę jako multimedalitska.

Zapis relacji z 15. dnia ZIO w Pekinie

RadioZET.pl