Zamknij

Fatalne wieści z obozu Gąsienicy-Daniel. Członek jej sztabu miał wypadek

28.01.2022 12:44
Wypadek fizjoterapeuty Maryny Gąsienicy-Daniel
fot. VLADIMIR SIMICEK/AFP/East News

Przemysław Buczyński, fizjoterapeuta i asystent pierwszego trenera Maryny Gąsienicy-Daniel, trafił do szpitala w Chinach po wypadku, jakiego doznał na trasie narciarskiej. Prawdopodobnie zerwał więzadła krzyżowe - informuje dziennikarz TVP Sport Michał Chmielewski.

Maryna Gąsienica-Daniel jest w opinii prezesa Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusza Tajnera jedną z kandydatek do sprawienia niespodzianki na zimowych igrzyskach olimpijskich. - Marynę i Aleksandrę Król stać na medal - mówił w "Gościu Radia ZET". Niestety jeszcze przed rozpoczęciem rywalizacji w narciarstwie alpejskim w Pekinie z obozu najlepszej polskiej zawodniczki dotarły fatalnie wieści o poważnym wypadku jej fizjoterapeuty i asystenta trenera Marcina Orłowskiego, Przemysława Buczyńskiego.

"Matko jedyna... Fizjoterapeuta Maryny Gąsienicy-Daniel (i asystent trenera) Przemysław Buczyński trafił do szpitala w Chinach po wypadku na trasie narciarskiej. Trwają badania, podejrzenie zerwania ACL. W Polsce szukają opcji awaryjnych" - napisał na Twitterze Michał Chmielewski z TVP Sport.

Kłopoty Maryny Gąsienicy-Daniel

Do zdarzenia doszło podczas rekonesansu trasy olimpijskiej w Yanqing. Podczas zjazdu próbnego narta zakrawędziowała i doszło do zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie. Polski Związek Narciarski rozpoczął już poszukiwania zastępstwa, by Maryna Gąsienica-Daniel miała jak najbardziej komfortowe warunki do regeneracji. Mówi się o wysłaniu do Chin Tomasza Wydry albo zwróceniu się o pomoc do jednego z fizjoterapeutów obecnych na miejscu. To drugie rozwiązanie może być jedynie doraźnym, bo każdy sztab powinien mieć do dyspozycji swojego specjalistę w tej dziedzinie.

- Nie będę ściemniał. Takie zdarzenie to koszmar w tym momencie przygotowań do olimpijskiego startu - przekazał sekretarz PZN Jan Winkiel w rozmowie z Michałem Chmielewskim.

Rywalizacja pań w narciarstwie alpejskim na ZIO Pekin 2022 rozpocznie się 7 lutego od slalomu giganta.

RadioZET.pl/sport.tvp.pl