Zamknij

Szef MKOl-u spotkał się z Sochowiczem. Co mu powiedział?

10.02.2022 06:27
Mateusz Sochowicz
fot. Yao Jianfeng/Xinhua News/East News

Thomas Bach w czwartek spotkał się z Mateuszem Sochowiczem na torze saneczkarskim w Yanqing. - Silny i dzielny z pana człowiek - powiedział szef MKOl-u o polskim olimpijczyku.

Mateusz Sochowicz zajął 25. miejsce w olimpijskiej rywalizacji saneczkarzy. Jednak jego start miał symboliczny charakter. Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku na tym samym torze w Yanqing 25-latek miał poważny wypadek podczas treningu, kiedy z olbrzymią prędkością wjechał w zamkniętą z winy gospodarzy jedną z bramek. Na tor po intensywnej rehabilitacji wrócił dopiero w połowie stycznia.

Thomas Bach w czasie listopadowej wizyty w Warszawie przekazał prezesowi Polskiego Związku Sportów Saneczkowych Zdzisławowi Ingielewiczowi pamiątkowy zegarek MKOl, prosząc go o wręczenie Sochowiczowi.

- Zegarek ma swoje ważne miejsce wśród moich sportowych pamiątek, dlatego nie noszę go na co dzień - powiedział PAP saneczkarz.

Szef MKOl-u spotkał się z Sochowiczem

W rozmowie Bacha z Sochowiczem w Yanqing uczestniczył na mecie zawodów także prezes Międzynarodowej Federacji Saneczkarskiej (FIL) Łotysz Einars Fogelis. Na zakończenie spotkania Bach wręczył zawodnikowi z Karpacza zestaw pamiątek MKOl.

W czwartek Sochowicz będzie członkiem polskiej sztafety w ostatniej saneczkarskiej konkurencji igrzysk w Pekinie.

FIL zrzesza 53 narodowe związków, a Polska była jednym z założycieli organizacji.

RadioZET.pl/PAP - Jerzy Jakobsche