Polacy bez medalu przedostatniego dnia igrzysk. Co działo się 19 lutego?

19.02.2022 10:14
Magdalena Czyszczoń

Magdalena Czyszczoń i Karolina Bosiek dotarły do finału biegu ze startu wspólnego, ale nie zdołały wywalczyć medalu na ZIO w Pekinie. Ostatni start międzynarodowy i na igrzyskach zanotował Zbigniew Bródka. Startowali też biegacze narciarscy. Co działo się w sobotę 19 lutego w Pekinie? Sprawdź starty Polaków.

W czasie 16. dnia ZIO w Pekinie Polacy startowali w biegach narciarskich i łyżwiarstwie szybkim. Bieg na 50 km techniką dowolną został skrócony do 30 km ze względu na warunki atmosferyczne. Jednak w tych zmaganiach Polacy nie odgrywali istotnych ról. Dominik Bury zakończył zmagania na 30. miejscu, a Mateusz Haratyk był 50.
W łyżwiarstwie szybkim do finału nie awansowali reprezentanci Polski. Zbigniew Bródka dość szybko zaczął wyraźnie odstawać od reszty stawki w pierwszym biegu półfinałowym i zajął w nim 15., ostatnie miejsce bez żadnej zdobyczy punktowej.

Startujący w drugim półfinale Artur Janicki również nie zdobył żadnych punktów, ale walcząc, został sklasyfikowany o cztery pozycje wyżej.

ZIO w Pekinie: Starty Polaków w sobotę 19 lutego

Lepiej zaprezentowała się Magdalena Czyszczoń, która w swoim półfinale zdobyła cztery punkty i zajmując szóstą lokatę, awansowała do finału. W jej ślady poszła Karolina Bosiek, która również weszła do finału po wywalczeniu piątego miejsca.

W wielkim finale Czyszczoń podjęła walkę, zdobywając dwa punkty na premiach lotnych, ale ostatecznie została sklasyfikowana na 11. pozycji. 17. miejsce zajęła Bosiek.