Zamknij

Pierwszy Polak już po starcie w Pekinie

02.02.2022 17:36
Mateusz Sochowicz
fot. AFP/EAST NEWS

Mateusz Sochowicz został pierwszym reprezentantem Polski, który zanotował udział na ZIO w Pekinie. Saneczkarz wziął udział w dwóch sesjach treningowych, co dało mu miejsce w drugiej części stawki.

Mateusz Sochowicz jeszcze przed oficjalną ceremonią otwarcia ZIO w Pekinie miał okazję sprawdzić się na olimpijskiej arenie. Tym samym saneczkarz został pierwszym z biało-czerwonych, który rozpoczął starty w stolicy Chin.

25-latek pojawił się w środowych sesjach treningowych. Olimpijczyk z Wrocławia wystartował w grupie A, składającej się z 17 sportowców. Oba przejazdy sklasyfikowały go na 12. pozycji. W ogólnym rozrachunku, wliczając grupę B Sochowicz uplasował się na 25. i 26. miejscu. Do Wolfganga Kindla, który wygrał treningi, stracił około dwóch sekund.

Sochowicz pierwszym Polakiem na arenach ZIO w Pekinie

W czwartek odbędą się kolejne treningi, a główne zawody zaplanowano w najbliższy weekend: 5 i 6 lutego.

Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich Pekin 2022. Transmisja. Gdzie obejrzeć?

Mateusz Sochowicz jeszcze przed ZIO w Pekinie uległ dramatycznemu wypadkowi, a jego udział w imprezie czterolecia stanął pod dużym znakiem zapytania. W listopadzie zeszłego roku na olimpijskim obiekcie Yanqing Polak uderzył w jedną z bramek przejazdowych, które w momencie przejazdu powinny być otwarte.

RadioZET.pl