Zamknij

Skandaliczne zachowanie Rosjan. Paraolimpijczycy grozili Ukraińcom

Maciej Walasek
05.03.2022 09:14

Rosyjscy paraolimpijczycy nie wezmą udziału w igrzyskach paraolimpijskich w Pekinie, podobnie jak sportowcy z Białorusi. Jednak w czasie pobytu w Chinach jeden z reprezentantów Wielkiej Brytanii był świadkiem skandalicznego zachowania Rosjan wobec Ukraińców.

Ukraina na igrzyskach paraolimpijskich
fot. MOHD RASFAN/AFP/East News

Igrzyska paraolimpijskie w Pekinie zostały otwarte. Jednak w zmaganiach zabraknie rosyjskich i białoruskich sportowców, którzy mogą pomarzyć o olimpijskich medalach. Wszystko oczywiście przez rosyjską inwazję na Ukrainę, po której MKOl postanowił wykluczyć reprezentantów.

Zanim doszło do oficjalnego otwarcia igrzysk, do mediów dotarła wiadomość o skandalicznym zachowaniu Rosjan w stosunku do Ukraińców. W czasie programu Good Morning Britain jednym z gości był Richard Whitehead.

Skandaliczne zachowanie Rosjan wobec Ukraińców

Reprezentant Wielkiej Brytanii był świadkiem karygodnego zachowania wymierzonego w Ukraińców.

Ukraina broni się przed atakami Rosji - wiadomości z ostatniej chwili na żywo

"Słyszałem mnóstwo o indoktrynacji w rosyjskim społeczeństwie i o wiadomościach, które rosyjscy paraolimpijczycy wysyłali sportowcom z Ukrainy, które dotyczyły bombardowania domów ich rodzin. To straszne, skandaliczne zachowanie. To oznacza, że rosyjscy i białoruscy sportowcy tak naprawdę nie mają pojęcia o tym, że ich kraj toczy wojnę, ani nawet o tym, jak wpływa to na społeczeństwo Ukrainy" - opowiadał.

Rosyjscy sportowcy najprawdopodobniej nie zostaną ukarani za swoje zachowanie.

loader

RadioZET.pl