Zamknij

Putin obawia się o swoje zdrowie. Olimpijczyków wysłał na kwarantannę

Krzysztof Sobczak
18.04.2022 10:37

Władimir Putin w najbliższych dniach spotka się z łyżwiarzami figurowymi, którzy zdobyli medale na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie. W obawie o swoje zdrowie dyktator wysłał sportowców na przymusową kwarantannę.

Putin spotka się z olimpijczykami w Pekinu
fot. Pool EPA/Associated Press/East News / KYDPL KYODO/Associated Press/East News

Władimir Putin od 54 dni prowadzi wojnę w Ukrainie. 24 lutego wojska rosyjskie otrzymały zadanie szybkiego zdobycia Kijowa i obalenie rządów Wołodymyra Zełenskiego. Dyktator opowiadał bzdury o "specjalnej operacji militarnej mającej na celu wyzwolenie Ukraińców spod okupacji nazistów", a w praktyce niemal każdego dnia otrzymujemy dowody na dokonywane zbrodnie ludobójstwa na cywilach. Bucza, Borodzianka, Irpień - to już symbole, a najgorzej ma być w otoczonym Mariupolu. W nocy z niedzieli na poniedziałek rakiety spadły na Lwów, zabijając kilka osób.

W takich okolicznościach Putin organizuje wiece poparcia dla swojej zbrodniczej działalności, a wspiera go m.in. mistrz olimpijski w łyżwiarstwie figurowym z Turynu w 2006 roku Jewgienij Pluszczenko. W widowiskach "Union of Champions" bierze udział m.in. srebrna medalistka ZIO w Pekinie Aleksandra Trusowa. Wkrótce ona i jej koledzy z kadry staną oko w oko z Putinem.

Putin spotka się z olimpijczykami

Jak informuje rosyjski portal Sport24, 24 kwietnia Władimir Putin spotka się z łyżwiarzami figurowymi, którzy wywalczyli medale na zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Oficjalnych list nie udostępniono, ale zawodnicy reprezentujący "Sborną" wrócili z Chin z sześcioma krążkami. Po złoto sięgnęła drużyna oraz solistka Anna Szczerbakowa, srebro zdobyły para sportowa Jewgienija Tarasowa/Władimir Morozowa, para taneczna Wiktoria Sinicyna/Nikita Kacapałow oraz solistka Aleksandra Trusowa, a brąz wywalczyła para sportowa Anastazja Miszyna/Aleksandr Gallamow. Nie wiadomo, czy wszyscy przyjęli zaproszenie.

Portal donosi ponadto, że w obawie o swoje zdrowie Putin nakazał swoim przyszłym gościom udanie się na kwarantannę. Sportowcy zostali skoszarowani w bazie w Nowogorsku, gdzie mają zapewnione miejsce do trenowania.

Na początku kwietnia światowe media rozpisywały się o możliwej chorobie nowotworowej, z którą ma zmagać się Putin. Kreml nie potwierdził tych doniesień.

RadioZET.pl/sport24.ru