Zamknij

Piotr Michalski - sylwetka: kim jest polski olimpijczyk? Sukcesy i osiągniecia

27.01.2022 15:13

Piotr Michalski: kim jest reprezentant Polski w łyżwiarstwie szybkim na zimowe igrzyska olimpijskie w Pekinie w 2022 roku? Sukcesy i osiągnięcia Piotra Michalskiego. Ile ma lat, czy prowadzi profil na Instagramie? Wszystko, co musisz wiedzieć o Piotrze Michalskim przed ZIO Pekin 2022.

Piotr Michalski
fot. PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Piotr Michalski, polski łyżwiarz specjalizujący się w łyżwiarstwie szybkim, urodził się 27 lipca 1994 roku w Sanoku. Obecnie jest zawodnikiem klubu łyżwiarstwa szybkiego SKŁ Górnik Sanok, gdzie trenuje pod okiem Marka Drwiegi.

Michalski od 2021 roku dzierży dwa rekordy Polski w biegu na 500 metrów i 1000 metrów. Dokonał tego na zawodach Pucharu Świata w Salt Lake City - co ciekawe oba te rekordy ustanowił jednego dnia. Do jego osiągnięć należy również rekord Polski w wieloboju sprinterskim, który ustanowił w 2017 roku.

Piotr Michalski: kim jest olimpijczyk?

Michalski dał nadzieję polskim kibicom na dobry rezultat podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Panczenista wywalczył bowiem złoty medal w wyścigu na 500 m podczas mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim w Heerenveen. Również na tych samych mistrzostwach zdobył brązowy medal w sprincie drużynowym.

Dla reprezentanta biało-czerwonych występ na dużej imprezie nie jest czymś nowym. Podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pjongczangu w 2018 roku wystąpił w dwóch konkurencjach: łyżwiarstwie szybkim na 500 metrów oraz 1000 metrów. Zajęte przez niego miejsca to odpowiednio 33. pozycja i 31. lokata.

Piotr Michalski: sukcesy i osiągnięcia polskiego olimpijczyka

Polski panczenista w latach 2015-2017 regularnie stawał na podium w mistrzostwach Polski w łyżwiarstwie szybkim. W 2015 roku indywidualnie wywalczył brązowy medal oraz złoty medal drużynowy w mistrzostwach Polski w wieloboju sprinterskim. Od 2018 roku jego nazwisko rozbłysło również na arenie europejskiej. Podczas mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim w rosyjskiej Kołomnie zdobył brązowy krążek w konkurencji drużynowej.

Startował również w trzech edycjach Pucharu Świata, jednak nie nie był to dla niego najlepszy okres. Nie przekreśla to jednak jego szans na odniesienie sukcesu podczas igrzysk w Pekinie. 

Piotr Michalski: ile ma lat? Jaki jest jego Instagram?

Piotr Michalski ma obecnie 28 lat. W 2020 roku zaręczył się z Natalią Maliszewską - polską olimpijką, które również wystartuje podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. W mediach społecznościowych chętnie dzieli się swoimi wrażeniami z zawodów oraz treningów. Czasami odsłania kulisy swojego życia prywatnego. Na Instagramie obserwuje go prawie 2 tys. internautów. 

loader

RadioZET.pl/Wikipedia