Zamknij

Pekin 2022: Ceremonia otwarcia igrzysk. Transmisja TV i online. Gdzie obejrzeć?

04.02.2022 12:00

Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich Pekin 2022: TRANSMISJA TV i ONLINE. Sprawdź, gdzie obejrzeć oficjalne otwarcie ZIO w Pekinie. Transmisja z ceremonii będzie dostępna w TV i stream online w internecie. Relacja na żywo z tego wydarzenia także na naszym portalu.

Ceremonia otwarcia ZIO Pekin 2022 transmisja TV
fot. Pawel Relikowski/Polska Press/East News

Ceremonia otwarcia ZIO Pekin 2022 przyciągnie uwagę całego świata. Wszyscy będą podziwiać reprezentacje, które pojawią się na stadionie, aby na końcu podziwiać, w jaki sposób i przez kogo zapalony zostanie znicz olimpijski. Po czterech latach od igrzysk Pjongczangu najlepsi sportowcy zimowych dyscyplin powalczą o olimpijskie medale na ZIO w Pekinie 2022.

Reżyserem ceremonii otwarcia ZIO w Pekinie będzie Zhang Yimou. Chiński reżyser na swoim koncie ma nominację do Oscara za film "Hero". Jednocześnie Yimou został pierwszym reżyserem w historii, który odpowiadał za ceremonię otwarcia na letnich i Zimowych Igrzyskach Olimpijskich. Wcześniej wyreżyserował otwarcie IO w Pekinie w 2008 roku.

Ceremonia otwarcia ZIO Pekin 2022: O której godzinie? Kiedy jest?

Jak sam przyznał w ceremonii otwarcia ZIO 2022, weźmie udział mniejsza liczba aktorów. Z powodu pandemii koronawirusa pojawi się "jedynie" 3000 osób. W porównaniu do IO w Pekinie 14 lat temu, w wydarzeniu wzięło udział pięć razy więcej artystów. Sama ceremonia otwarcia ZIO Pekin 2022 potrwa maksymalnie około półtorej godziny, a jej motywem przewodnim ma być pandemia COVID-19.

Ceremonia otwarcia ZIO Pekin 2022: Transmisja TV ONLINE

W kadrze reprezentacji Polski znalazło się 57 sportowców: 27 mężczyzn i 30 kobiet. Chorążym biało-czerwonych na ceremonii otwarcia ZIO w Pekinie został Zbigniew Bródka i Natalia Czerwonka, którzy będą nieść polską flagę.

- Chciałbym, żebyśmy mogli usłyszeć nasz hymn, zobaczyć naszą flagę na jednym z trzech masztów, ale najważniejsze jest to, żeby każdemu z was udało się przełamać własne słabości - mówił przewodniczący PKOl-u Andrzej Kraśnicki podczas ślubowania olimpijczyków.

Ceremonia otwarcia ZIO 2022: Gdzie oglądać na żywo stream?

Ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich Pekin 2022 na żywo odbędzie się 4 lutego. Wydarzenie będzie można obejrzeć w telewizji na antenie TVP1 i TVP Sport, a także online na tvpsport.pl i w aplikacji TVP VOD.

loader

RadioZET.pl