Zamknij

Pekin 2022. Ceremonia otwarcia igrzysk: Kiedy? O której godzinie?

04.02.2022 12:00
Ceremonia otwarcia ZIO kiedy i o której
fot. Pawel Relikowski/Polska Press/East News

Ceremonia otwarcia ZIO Pekin 2022: DATA i GODZINA: Sprawdź, kiedy odbędzie się oficjalne otwarcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2022. O której godzinie zaczyna się ceremonia? Zimowe Igrzyska Olimpijskie wracają po czterech latach oczekiwania. Po ZIO w Pjongczangu gospodarzem tej edycji igrzysk będzie Pekin. Dla wielu kibiców ceremonia otwarcia ZIO to wydarzenie, którego nie można przegapić. Relacja na żywo dostępna będzie na sport.radiozet.pl.

ZIO Pekin 2022 to pierwsza sportowa impreza, na którą czekają kibice. Jeszcze przed MŚ w Katarze w piłce nożnej oczy całego świata będą zwrócone na Chiny, w których o olimpijskie medale powalczą "zimowi" sportowcy. Skoczkowie, łyżwiarze, czy saneczkarze udadzą się do Chin, które są gospodarzem ZIO Pekin 2022. Stolica Chin gościła igrzyska, ale letnie, które odbyły się w 2008 roku, czyli 14 lat temu.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 to turniej życia dla zimowych sportowych dyscyplin. Zanim obejrzymy walki o medale, na głównej arenie będziemy świadkami ceremonii otwarcia ZIO Pekin 2022. Miłośnicy sportu zapewne pamiętają widowisko z 2008 roku, dlatego poprzeczka przez Chińczyków została zawieszona dość wysoko. O której godzinie i kiedy zaplanowano ceremonię otwarcia ZIO Pekin?

Ceremonia otwarcia ZIO Pekin 2022: Kiedy? O której?

Na ceremonii otwarcia ZIO Pekin 2022 chorążymi polskiej reprezentacji będzie Zbigniew Bródka. Mistrz olimpijski z Soczi 2014 nie będzie sam, a towarzyszyć będzie mu Aleksandra Król.

- To duże wyróżnienie. Mam świadomość, że to też odpowiedzialność. W Korei było to trudniejsze, bo broniłem tytułu olimpijskiego. Odczułem na sobie klątwę od razu. Dwa dni po tym, jak się dowiedziałem o pełnionej funkcji, uszkodziłem staw skokowy. Śmieję się, że drugi raz już nic złego nie może się wydarzyć - powiedział Bródka w rozmowie z TVP Sport.

Ceremonia otwarcia ZIO: GODZINA, DATA

Ceremonia otwarcia ZIO Pekin 2022 na żywo odbędzie się w piątek 4 lutego. Całość ma potrwać trzy godziny. Początek wydarzenia rozpocznie się o godzinie 13:00 czasu polskiego.

RadioZET.pl