Zamknij

Pekin 2022. Ceremonia otwarcia igrzysk: Kiedy? O której godzinie?

04.02.2022 12:00

Ceremonia otwarcia ZIO Pekin 2022: DATA i GODZINA: Sprawdź, kiedy odbędzie się oficjalne otwarcie Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2022. O której godzinie zaczyna się ceremonia? Zimowe Igrzyska Olimpijskie wracają po czterech latach oczekiwania. Po ZIO w Pjongczangu gospodarzem tej edycji igrzysk będzie Pekin. Dla wielu kibiców ceremonia otwarcia ZIO to wydarzenie, którego nie można przegapić. Relacja na żywo dostępna będzie na sport.radiozet.pl.

Ceremonia otwarcia ZIO kiedy i o której
fot. Pawel Relikowski/Polska Press/East News

ZIO Pekin 2022 to pierwsza sportowa impreza, na którą czekają kibice. Jeszcze przed MŚ w Katarze w piłce nożnej oczy całego świata będą zwrócone na Chiny, w których o olimpijskie medale powalczą "zimowi" sportowcy. Skoczkowie, łyżwiarze, czy saneczkarze udadzą się do Chin, które są gospodarzem ZIO Pekin 2022. Stolica Chin gościła igrzyska, ale letnie, które odbyły się w 2008 roku, czyli 14 lat temu.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 to turniej życia dla zimowych sportowych dyscyplin. Zanim obejrzymy walki o medale, na głównej arenie będziemy świadkami ceremonii otwarcia ZIO Pekin 2022. Miłośnicy sportu zapewne pamiętają widowisko z 2008 roku, dlatego poprzeczka przez Chińczyków została zawieszona dość wysoko. O której godzinie i kiedy zaplanowano ceremonię otwarcia ZIO Pekin?

Ceremonia otwarcia ZIO Pekin 2022: Kiedy? O której?

Na ceremonii otwarcia ZIO Pekin 2022 chorążymi polskiej reprezentacji będzie Zbigniew Bródka. Mistrz olimpijski z Soczi 2014 nie będzie sam, a towarzyszyć będzie mu Aleksandra Król.

- To duże wyróżnienie. Mam świadomość, że to też odpowiedzialność. W Korei było to trudniejsze, bo broniłem tytułu olimpijskiego. Odczułem na sobie klątwę od razu. Dwa dni po tym, jak się dowiedziałem o pełnionej funkcji, uszkodziłem staw skokowy. Śmieję się, że drugi raz już nic złego nie może się wydarzyć - powiedział Bródka w rozmowie z TVP Sport.

Ceremonia otwarcia ZIO: GODZINA, DATA

Ceremonia otwarcia ZIO Pekin 2022 na żywo odbędzie się w piątek 4 lutego. Całość ma potrwać trzy godziny. Początek wydarzenia rozpocznie się o godzinie 13:00 czasu polskiego.

loader

RadioZET.pl