Zamknij

Monika Hojnisz-Staręga w czołowej dziesiątce ZIO. Wygrana Roeiseland

13.02.2022 10:47

Monika Hojnisz-Staręga zajęła 9. miejsce w biathlonowym biegu pościgowym podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Polka atakowała z 16. pozycji, które wywalczyła sprincie. Z ogromną przewagą wygrała Norweżka Marte Olsbu Roeiseland.

Monika Hojnisz-Staręga w czołówce biegu pościgowego w ZIO Pekin 2022
fot. AP/Associated Press/East News

Lista startowa biegu pościgowego układana jest według czasów uzyskanych w sprincie. Monika Hojnisz-Staręga na najkrótszym z biathlonowych dystansów zajęła 16. miejsce i ruszyła na trasę ze stratą niespełna 1,5 minuty do prowadzącej Marte Olsbu Roeiseland. Obok Norweżki na podium uplasowały się wówczas Elvira Oeberg i Dorothea Wierer.

Polka dwa razy pomyliła się na pierwszym strzelaniu i spadła do trzeciej dziesiątki biegu na dochodzenie. Później była już bezbłędna, a myliły się rywalki. To w połączeniu z dobrą dyspozycją biegową dało naszej zawodniczce bardzo dobre 9. miejsce. To najlepsza lokata reprezentantki biało-czerwonych w tym sezonie.

ZIO Pekin 2022 - biathlon: wyniki biegu pościgowego

- Przed startem brałabym w ciemno miejsce w dziesiątce, ale teraz mam niedosyt. Byłam w stanie walczyć na trasie, ale szkoda tego pierwszego strzelania. Pocieszam się, że to nie były moje błędy, ale tam wiatr trochę namieszał - mówił Polka. -  Zmienił się wiatr, wiało mocniej niż na przestrzeliwaniu, więc trochę zwiało mi dwa strzały. Zrobiłam korektę i to pomogło, potem już było bezbłędnie - dodała.

Na mecie dwie pierwsze lokaty nie uległy zmianie - Olsbu Roeiseland wyprzedziła Elvirę Oeberg, natomiast z najniższego stopnia podium spadła Wierer. Brązowy medal wywalczyła Tiril Eckhoff, choć jeszcze na kilkaset metrów przed metą na bardzo pewnej 3. pozycji utrzymywała się jej rodaczka Ingrid Landmark Tandrevold. Ostatnia z Norweżek przeżyła jednak dramat, całkowicie opadła z sił i chociaż ukończyła ten bieg, natychmiast za linią padła na śnieg i wymagała interwencji lekarzy. W ich asyście udała się prawdopodobnie na badania.

Przed biathlonistkami jeszcze rywalizacja w sztafetach, a dla najlepszej "30" również bieg masowy.

RadioZET.pl