Zamknij

Mogła zdobyć medal, ale tuż przed metą złamała nogę. "W nocy przeszłam operację"

09.02.2022 10:29
Mogła zdobyć medal, ale tuż przed metą złamała nogę. "W nocy przeszłam operację"
fot. PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA

Nina O’Brien dopiero na ostatniej bramce przerwała zjazd w slalomie, co kosztowało ją medal. Amerykanka upadła i, jak się okazało po wizycie w szpitalu, miała otwarte złamanie w lewej nodze.

Nina O’Brien w Pekinie zadebiutowała na igrzyskach. Amerykanka po pierwszym zjeździe w slalomie była szósta, a w drugim utrzymała na tyle wysokie tempo, że mogła walczyć o medale.

Jednak na ostatniej prostej Amerykanka zahaczyła o bramkę i upadła na stok. O’Brien długo nie podnosiła się ze śniegu, a po chwili pojawiły się przy niej służby medyczne, które przetransportowały ją do szpitala.

Nina O'Brien: żałuję, że nie przejechałam tych bramek inaczej

Amerykanka doznała otwartego złamania kości piszczelowej i strzałkowej w lewej nodze, przez co musiała przejść operację. Poinformowała też, że ze względu na uraz zakończyła starty w tym sezonie.

- Dałam z siebie wszystko, a może nawet i więcej. Powtarzam to sobie, żałując, że nie przejechałem tych ostatnich kilku bramek w inny sposób. W nocy przeszłam operację stabilizacji kości piszczelowej, które niestety było otwartym złamaniem nogi. Resztę załatwię w domu, ale na razie jestem w świetnych rękach. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy się mną zaopiekowali, zwłaszcza tym, którzy rzucili się do mnie na mecie oraz moim lekarzom i pielęgniarkom w Yanqing - napisała na swoim profilu Nina O’Brien.

RadioZET.pl/PAB